Izba toruńska obchodzić będzie 100-lecie Adwokatury 14-15 września

Odsłonięcie tablicy z nazwą ronda adw. Stefana Michałka, konferencja oraz ubranie pomnika Mikołaja Kopernika w togę - to m.in. punkty obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej, organizowanych przez toruńską izbę adwokacką 14 i 15 września.

Uroczystości rozpoczną się 14 września od ubrania pomnika Mikołaja Kopernika w togę adwokacką (o godz. 16.30). Następnie odbędzie się odsłonięcie tablicy im. adw. Stefana Michałka na rondzie u zbiegu ulic Ludwika Śląskiego i Konstytucji 3-go Maja w Toruniu (godz. 18.00).

Adw. Stefan Michałek (1888-1955), w latach 1922-1924 pełnił urząd prezydenta Torunia. Był także sędzią i posłem na Sejm II kadencji (1928). W latach 1938-1939 pełnił funkcję dziekana Toruńskiej Izby Adwokackiej. 22 lutego 2018 roku Rada Miasta Torunia nadała rondu u zbiegu ulic Ślaskiego i Konstytucji 3 Maja (Na Skarpie) jego imię.

Na sobotę, 15 września, izba toruńska zaplanowała konferencję pt.: "100 lat Odrodzonej Adwokatury Polskiej w służbie społeczeństwa", która odbędzie się w Dworze Artusa w Toruniu przy ul. Rynek Staromiejski 6. Po konferencji odbędzie się występ artystyczny oraz aukcja charytatywna na rzecz Fundacji "Światło". Fundacja ta prowadzi hospicjum dla osób nieuleczalnie chorych. Każdy datek na jej rzecz będzie ogromnym wsparciem prowadzonej przez nia działalności. Datki powyżej 100 zł będą honorowane pamiątkową statuetką 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej projektu artysty plastyka Dariusza Przewięźlikowskiego. 

Obchodom toruńskim towarzyszyć będzie posiedzenie plenarne Naczelnej Rady Adwokakciej.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry