Izby Adwokackie w Krakowie i Mediolanie podpisały umowę o współpracy

Izby adwokackie w Krakowie i Mediolanie podpisały umowę o współpracy. Miało to miejsce 25 stycznia podczas corocznych obchodów otwarcia Roku Prawniczego we Włoszech.

Obchody otwarcia Roku Prawniczego w Mediolanie trwały od 25 do 27 stycznia, a organizowane były wspólnie przez Sąd Apelacyjny i Izbę Adwokacką w tym mieście. Na uroczystości organizatorzy zaprosili przedstawicieli izb adwokackich z całych Włoch, jak również izby zagraniczne, m.in. z Londynu, Frankfurtu, Monachium, Paryża, Wiednia, Nicei, Aten, Nowego Jorku oraz Krakowa.

Krakowską Izbę Adwokacką reprezentowali dziekan adw. Paweł Gieras, adw. Kinga Konopka i adw. Gabriela Niezgoda. Przed główną uroczystością, jaka miała miejsce w sobotę 26 stycznia br. w Pałacu Sprawiedliwości w Mediolanie, doszło do uroczystej ceremonii podpisania umowy o współpracy pomiędzy Izbami Adwokackimi w Mediolanie i Krakowie. Podpisujący umowę dziekani - adw. Remo Danovi oraz adw. Paweł Gieras - wyrazili nadzieję, że przyszła współpraca pomiędzy izbami sygnatariuszami będzie owocna i odbywać się będzie na wielu płaszczyznach.

- Jestem dumny, iż Krakowska Izba Adwokacka nawiązała bezpośrednie kontakty z największą we Włoszech izbą adwokacką, zrzeszającą ponad 20 tysięcy adwokatów Taka współpraca w przyszłości zaowocuje wieloma inicjatywami i przyniesie korzyści dla krakowskich adwokatów - powiedział po podpisaniu umowy adw.  Gieras.

W trakcie ceremonii dziekan Remo Danovi uhonorowany został statuetką Złotego Pawiego Pióra a dziekan Paweł Gieras medalem Piusa IV.

Następnie odbyły się główne obchody otwarcia Roku Prawniczego 2019r., którym tradycyjnie przewodniczyła dott. Marina Anna Tavassi - prezes Sądu Apelacyjnego.

Uroczystości w Mediolanie zakończyła uroczysta gala, która miała miejsce w salach recepcyjnych Hotelu Principe di Savoia.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry