Jubileuszowe Zaduszki jazzowe w bydgoskim Klubie Adwokata

W Bydgoszczy po raz dwudziesty odbyły się Zaduszki jazzowe. To wieczór organizowany tradycyjnie w listopadzie przez Okręgową Radę Adwokacką, poświęcony wspomnieniom o zmarłych koleżankach i kolegach adwokatach. 

Tegoroczne Zaduszki odbyły się 8 listopada. Wieczór otworzyła adw. Justyna Mazur, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, która powitała gości w tym prof. dr. hab. Janusza Ostoję-Zagórskiego, byłego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i nestora bydgoskiej palestry adw. Jana Junka oraz zgromadzonych adwokatów i aplikantów bydgoskiej izby.

W trakcie wieczoru zaduszkowego wspominano zmarłych wykładowców, członków palestry m.in. śp. adw. Franciszka Wysockiego, adw. Zbigniewa Kaczmarka, adw. Zygmunta Mateckiego, adw. Jana Cielucha, adw. Bronisława Kocha, adw. Romana Latosa, adw. Józefa Eichstaedta, adw. Władysława Wojciechowskiego oraz adw. Kajetana Drozda.

Jak co roku spotkaniu towarzyszył koncert jazzowy. Tym razem wystąpił duet w składzie: Kamila Łozińska (śpiew) oraz Kacper Kasprzak (pianino). Wieczór uświetniła także specjalnie na tę okazję przygotowana prezentacja archiwalnych fotografii.

Zaduszki jazzowe to jedna z inicjatyw bydgoskiej izby mających na celu upamiętnienie zmarłych kolegów adwokatów. Co roku w listopadzie odprawiana jest także msza św. w intencji zmarłych przedstawicieli bydgoskiej palestry, sędziów i pracowników wymiaru sprawiedliwości. Tegoroczna msza odprawiona zostanie w niedzielę, 23 listopada w bydgoskiej katedrze pw. św. Marcin i Mikołaja. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry