Klub Adwokatów w Krakowie: wieczór artystów węgierskich

W Klubie Adwokatów 17 września odbył się wernisaż prac Ferenca Zieglera Nemetha - węgierskiego malarza, tworzącego swoje prace od ponad dwudziestu lat. Organizatorem wystawy była Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie oraz Konsulat Generalny Węgier w Krakowie.

Otwarcia wernisażu dokonali dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie adw. Paweł Gieras oraz konsul generalny Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy. Przedstawione prace spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Wiele z nich znalazło swoich nabywców już w trakcie wernisażu.

Wernisaż uświetnił koncert wybitnego wirtuoza, jednego z czołowych węgierskich cymbalistów młodego pokolenia Jenő Lisztesa, któremu towarzyszył zespół w składzie: Kalman Cseki – fortepian, Dawid Czernik – skrzypce, Mateusz Dudek – akordeon, Jacek Długosz – gitara, Mateusz Frankiewicz – kontrabas. Muzycy występowali razem pierwszy raz publicznie i swoją grą zachwycili zgromadzone audytorium. Część muzyczną wernisażu prowadził, jak zwykle z wielką swadą i polotem, animator kultury i adw. Stanisław Kłys.

Spotkanie w Klubie Adwokatów było także okazją do degustacji rzadkich odmian win z węgierskich winnic.

Wystawę prac Ferenca Zieglera Nemetha można nadal podziwiać we wrześniu i w październiku w Klubie Adwokatów. Serdecznie zapraszamy!


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry