Koncert pod patronatem Komisji Europejskiej i krakowskiej izby

Z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej i 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. 15 maja na placu Szczepańskimw Krakowie odbył się koncert. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Partnerem koncertu była Komisja Europejska oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie.

- Wolność wcale nie jest dana raz na zawsze i warto o tym pamiętać. Cieszy mnie, że licznie zgormadzone na koncercie młode pokolenie krakowian chciało ją w ten sposób świętować, mimo deszczowej aury. To znaczy, że te wartości są dla nich ważne i to cieszy– mówi dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras.

W ramach wydarzenia w Strefie Adwokata krakowscy adwokaci udzielali pro bono porad prawnych z zakresu prawa do zgromadzeń, do informacji publicznej, prawa europejskiego oraz praw i wolności obywatelskich.

- Pomysł na organizację tej strefy to chęć zwrócenia uwagi, że mądrze społecznie wykorzystana wolność jest zawsze związana z państwem prawa, trójpodziałem władzy, z niezależnością sądów i niezawisłością sędziów, z prawem do zgromadzeń i informacji publicznej – mówi koordynator Strefy Adwokata adw. Aleksander Gut.

W koncercie zatytułowanym „Gwiazdy wolności” polskie przeboje z ważnym przesłaniem wykonali m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży czy Gromee.


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry