Koncert upamiętniający adwokatów-ofiary katastrofy smoleńskiej


Koncert poświęcony pamięci adwokatów, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie odbył się 9 maja w Klubie Adwokackim w Krakowie. Upamiętniono adw. Joannę Agacką– Indecką, prezes NRA (2007-2010), adw. Jolantę Szymanek-Deresz - b. szefową Kancelarii Prezydenta RP., adw. Stanisława Mikke – redaktora naczelnego „Palestry”,  adw. Stanisława Zająca - b. wicemarszałka Sejmu RP.

Koncert, którego pomysłodawcą i prowadzącym, jak co roku, jest adw. Stanisław Kłys z Krakowa, był wielkim artystycznym wydarzeniem i dowodem na to, że Adwokatura Polska pamięta o tych, których już nie ma między nami.

Koncert został pomyślany jako replika koncertu, jaki odbył się 14 maja 2010 r. w Filharmonii Narodowej, w którym zagrało trio w składzie: Kaja Danczowska - skrzypce, Justyna Danczowska – fortepian i Bartosz Koziak - wiolonczela, a w programie wówczas znalazło się trio Johannesa Brahmsa H- dur, op. 8 żałobny oraz Marsz żałobny z tria Es- dur Franciszka Schuberta. Ponadto wystąpili: Paulina Maciołek z Akademii Muzycznej w Krakowie, która zaśpiewała dwie pieśni Mieczysława Karłowicza - „Pamiętam ciche, jasne dnie” i „Z nową wiosną”, pieśń S. Rachmaninowa i „Pastuszka na skale” F. Schuberta, przy którym towarzyszył jej na klarnecie o. Grzegorz Doniec OP – dominikanin.

Wiersze Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Tadeusza Różewicza recytował Jerzy Trela, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. 

Koncert trwający 2,5 godziny stanowił wielkie artystyczne przeżycie dla publiczności, która  oklaskiwała artystów na stojąco zarówno po pierwszej, jak i po drugiej części.

Przy organizacji koncertu współpracowały izby adwokackie z Częstochowy, Kielc, Poznania, Rzeszowa, Siedlec, Szczecina, Torunia i Warszawy.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry