Konkurs krasomówczy aplikantów Izby Kujawsko-Pomorskiej w Toruniu

Jury konkursu krasomówczego odbywającego się 12 kwietnia 2019 roku w Toruniu nie miało łatwego zadania.

Wystąpienia  aplikantów przed pięcioosobowym  „składem orzekającym” w osobach: adw. Ewa Wielińska, adw. dr Weronika Król–Dybowska, adw. Wiktor Indan–Pykno, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Toruniu, adw. Jan Kwietnicki, kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich i adw. Damian Nyckowski,  stały na dobrym poziomie. Wcielając się w role pełnomocników oskarżycieli posiłkowych, obrońców i pełnomocnika powoda przedstawiali logiczną argumentację prawniczą, na dodatek w atrakcyjnej oprawie. Kazusy były intersujące i barwne, co pozwalało zaprezentować zarówno umiejętności merytoryczne jak i talenty oratorskie. Publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpień, bo też miała za zadanie wybrać swojego faworyta.

Laureatka I nagrody apl. adw. Monika Kocielnik zachwyciła analizą pomocnictwa jako zjawiskowej formy popełnienia przestępstwa. Drugie miejsce zajęła apl. adw. Jagoda Cieszkowska, która z ogromną swadą i lekkością przekonywała, że afekt to pojęcie znacznie szersze niż się z pozoru wydaje. Jej wystąpienie nagrodziła także publiczność.

Trzecie miejsce zdobyła apl. adw. Magdalena Szymańska, która przekonująco zaprezentowała się w roli pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego w sprawie o błąd w sztuce medycznej.

Laureaci otrzymali upominki książkowe od Wolters Kluwer Polska, które wręczył przedstawiciel sponsora Mariusz Kostusiak. ORA w Toruniu ufundowała także nagrody pieniężne.

Zdobywczynie I i II miejsca zakwalifikowały się do dalszych etapów konkursu krasomówczego.

adw. Ewa Wielińska

rzecznik prasowy ORA w Toruniu

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry