Kwietniowy numer In Gremio o urzędówkach

W najnowszym numerze „In Gremio” ukazał się wywiad z adw. Włodzimierzem Łyczywkiem, dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie. Pan Mecenas przedstawia w nim m.in. swoje stanowisko na temat udzielania substytucji aplikantom adwokackich w sprawach z urzędu.

Z kolei r.pr. Marian Falco opowiada o sytuacji w samorządzie radcowskim i wyzwaniach jakie czekają radców prawnych po 1 lipca, po wejściu w życie nowelizacji kpk. Mec. Falco, wieloletni dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych, został uznany przez radę programową In Gremio za Człowieka Roku In Gremio 2014.

Ponadto przeczytamy relację z wernisażu obrazów sędzi Małgorzaty Jankowskiej w Galerii Pod Żabotem, o zmianach w kodeksie cywilnym i nowej ustawie o prawach konsumenta, o kosztach zastępstwa adwokackiego w egzekucji i o 10-leciu Prokuratury Apelacyjnej i Izby Notarialnej w Szczecinie oraz kolejny artykuł szczecińskich aplikantek adwokackich Agaty Urbanowskiej i Dagmary Stech w rubryce „Okiem aplikanta” tym razem o nowelizacji kpk.

Zachęcamy do lektury.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski