Lubelscy adwokaci w Święto Niepodległości


W Święto Niepodległości,  11 listopada  adwokaci  i aplikanci izby adwokackiej w Lublinie, kontynuując coroczną tradycję sięgającą 1981 roku,  spotkali się przy Pomniku Legionistów na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Białej w Lublinie.

Uroczystość rozpoczął adw. Stanisław Estreich, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, przypominając historię spotkań. Następnie adw. Andrzej Banaszkiewicz przedstawił rys historyczny okresu odzyskania niepodległości oraz nawiązał do idei i okoliczności  pierwszych spotkań w latach 80-tych. Adwokaci i aplikanci adwokaccy odśpiewali pieśń „Pierwsza Brygada” oraz złożyli wieńce pod Pomnikiem Legionistów i tablicą upamiętniającą Adwokatów Lubelszczyzny – ofiary systemów totalitarnych i wojen XX wieku. Następnie zgromadzeni udali się na spacer po cmentarzu odwiedzając groby adwokatów, wspominając osoby i  historie, czasem humorystyczne, z ich życia zawodowego.

O godzinie 12:00 delegacja Adwokatury Lubelskiej uczestniczyła w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości na Placu Zamkowym w Lublinie.

Uroczystości odnotowano w lubelskich mediach: TVP 3 Lublin i Dzienniku Wschodnim.

adw. Seweryna Sajna


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski