Niemal ćwierć miliona osób obejrzało wystawę "Adwokaci w służbie Ojczyźnie" w Gdańsku


Prawie ćwierć miliona osób obejrzało wystawę "Adwokaci w służbie Ojcziźnie", która eksponowana była od 9 czerwca do 31 października w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zorganizowano ją w ramach obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Wystawa podzielona była na pięć części: „W niepodległej Polsce”, „II wojna światowa”, „Po wojnie – stalinizm”, „Adwokatura w PRL” oraz „W wolnej Polsce”. Przypominała sylwetki adwokatów zaangażowanych w odzyskanie przez Polskę niepodległości, budowę Państwa Polskiego oraz walkę o prawa i wolności obywatelskie. Prezentowane w Muzeum II Wojny Światowej pamiątki przybliżały zwiedzającym społeczną rolę adwokatury w ojczyźnie, unikatową na skalę światową. Polscy adwokaci - obok wykonywanego zawodu - zawsze włączali się w tworzenie i umacnianie prawa oraz budowę demokratycznego państwa.

W okresie 9 czerwca do 31 października 2018r. Muzeum odwiedziło 248 270 osób zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Tym z Państwa, którzy nie mieli okazji odwiedzić Muzeum zachęcamy do zapoznania się z katalogiem wystawy

(pobierz katalog)

Wystawa ma także formę mobilną składającą się z 10 dwustronnych tablic i jest dostępna do wypożyczenia dla zainteresowanych Izb Adwokackich w biurze NRA.


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry