Niespodzianka bydgoskiej ORA dla niepełnosprawnej młodzieży


W minioną środę, 13 lutego, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy odwiedziły adw. Justyna Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy oraz adw. Mariola Wach. Przygotowały dla uczniów miłą niespodziankę. 

Przekazały one młodzieży z Ośrodka, ufundowane przez Okręgowa Radę Adwokacką, koszulki z logo placówki. Dzięki jednolitym koszulkom uczniowie z dumą będą mogli reprezentować szkołę na różnych uroczystościach, spotkaniach czy zawodach sportowych. 

To nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa adwokatów i aplikantów Bydgoskiej Izby Adwokackiej, która ma na celu wspieranie podopiecznych bydgoskiej placówki z ul. Granicznej. Wcześniej prawnicy zorganizowali m.in. zbiórkę funduszy dzięki którym udało się zakupić projektor multimedialny dla uczniów. Ośrodek jest też jedną spośród ponad 40 szkół, w których aplikanci bydgoskiej izby realizowali w latach 2016-2017 roku projekt edukacyjny "Mediacje w szkole w praktyce", w trakcie którego młodzież poznawała metody pokojowego rozwiązywania sporów. 

Bydgoski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3, to prawie 230 uczniów z różnym stopniem niepełnosprawności. Około 70 z nich objętych jest indywidualnym nauczaniem w domu. Do dyspozycji uczniów jest w szkole świetlica, biblioteka, pracownie przedmiotowe, sala gimnastyczna oraz sale rewalidacyjne. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry