Noworoczne spotkanie lubelskiej Adwokatury

Spotkanie noworoczne lubelskiej Palestry odbyło się 10 stycznia w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej.

Oprócz adwokatów i aplikantów adwokackich uczestniczyli w nim zaproszeni goście - przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i władz samorządów zawodów zaufania publicznego oraz metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik.

Zgromadzonych przywitał dziekan ORA adw. Stanisław Estreich, który zwrócił uwagę, iż rok 2019 jest szczególny dla Adwokatury  lubelskiej z powodu jubileuszu 100-lecia utworzenia Izby.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie abp. Stanisławowi Budzikowi przez autorkę Ewę Bajkowską książki zatytułowanej „Wierni. Opowieść rodzinna”, poświęconej lubelskim rodom prawniczym Bajkowskich, Sekutowiczów, Noskiewiczów i Basiewiczów. Pozycja ta została wydana przy wsparciu NRA i ORA w Lublinie. 

Składając życzenia noworoczne metropolita lubelski odniósł się  do tytułu książki, podkreślając wieloznaczność słowa „wierni” i zwracając uwagę, że oznacza ono również wierność ideałom zawodowym.

Spotkanie, jak co roku, uświetnili  młodzi artyści z zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej im. Wandy Kaniorowej, prezentując  kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach.

Uroczystość noworoczna była okazją do spotkania kilku pokoleń adwokatów, wspomnień oraz rozmów i refleksji o bieżącej sytuacji.

adw. Seweryna Sajna

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry