Ojciec prof. Jan Kłoczowski OP odznaczony „Adwokaturą Zasłużonym”


18 czerwca br. w Klubie Adwokatów im. Janiny Ruth Buczyńskiej odbyło się uroczyste nadanie ojcu prof. Janowi Andrzejowi Kłoczowskiemu OP odznaczenia „Adwokatura Zasłużonym”. Ojciec Kłoczowski od wielu lat wspiera Adwokaturę i często uczestniczy w wielu uroczystościach, w tym tych organizowanych w Klubie Adwokatów.

Odznaczenie Ojcu Kłoczowskiemu wręczyli adw. prof. Piotr Kardas, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Stanisław Kłys, członek NRA. Dziękując za wyróżnienie, dominikanin powiedział, że traktuje je nie tylko jako wyraz uznania i przyjaźni, ale również zadanie i misję. W charakterystycznym dla siebie stylu, pełnym mądrości, poczucia humoru i erudycji, o. Kłoczowski powiedział, czym jest dla niego zawód adwokata, siebie natomiast nazwał adwokatem adwokatów. Głos zabrali także znamienici goście, w tym Adam Zagajewski, który przeczytał zadedykowany Ojcu Kłoczowskiemu wiersz.

Dzięki staraniom adw. Stanisława Kłysa uroczystość została zwieńczona częścią artystyczną. Jerzy Trela przedstawił aktorską interpretację teksów poetyckich, między innymi Tadeusza Różewicza i Czesława Miłosza.

Tradycją w Klubie Adwokatów stały się okolicznościowe koncerty. W dedykowanym ojcu Kłoczowskiemu występie udział wziął kwartet w składzie: Agnieszka Bugla – I skrzypce, Krzysztof Katana – II skrzypce, Damian Kułakowski – altówka, Krzysztof Sadłowski – wiolonczela. Razem z nimi wystąpili także Grzegorz Doniec OP (klarnet) i Dymytro Holovenko (gitara klasyczna).

Organizatorzy dziękują wszystkim gościom za przybycie. Przede wszystkim natomiast ojcu Janowi Andrzejowi Kłoczowskiemu za Jego przyjaźń i wsparcie, które daje wielką radość i prawdziwy zaszczyt.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry