Obchody 100-lecia Adwokatury Polskiej w izbie wałbrzyskiej

Okręgowa Rada Adwokacka w Wałbrzychu zaprasza na uroczystość obchodów 100-lecia Polskiej Adwokatury, która odbędzie się w dniu 13 października 2018 roku w opactwie cystersów w Krzeszowie.

Uroczystość „dla adwokatów i od adwokatów” powiązana będzie ze zwiedzaniem Sanktuarium, koncertem organowym i poczęstunkiem.

Więcej wiadomości o uroczystości niebawem na stronie ORA Wałbrzych.

Opactwo powstałe w XIII wieku, to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii. Rozbudowane i wielokrotnie przebudowane stanowiąc Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej jest barokową perłą Dolnego Śląska.

W skład opactwa wchodzi Bazylika Mniejsza p.w. Wniebowzięcia NMP z przepięknymi barokowymi organami, w których zachowało się 95% oryginalnych części i największym skarbem:  XIII–to wieczną ikoną Matki Boskiej Łaskawej, najstarszą w Polsce. W tylnej części bazyliki znajduje się Mauzoleum Piastów Świdnicko-Jaworskich. Na placu Sanktuarium znajduje się również kościół p.w. św. Józefa z cyklem obrazów „Śląskiego Rembrandta” Michaela Leopolda Willmanna i Dom Opata. Poza murami usytuowane są kaplice Kalwarii Krzeszowskiej.

Na wydarzenie zaprasza dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu - adw. Jerzy Lachowicz.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry