Numer Gdańskiego Kwartalnika Adwokackiego w roku jubileuszowym


Nowy numer Gdańskiego Kwartalnika Adwokackiego ukazuje się w roku jubileuszowym dla izby pomorskiej. ORA w Gdańsku obchodzi 70. rocznicę powstania. 

We wstępnym tekście z cyklu „Okiem Dziekana” adw. Dariusz Strzelecki podsumował wydarzenia izbowe z końca ubiegłego i pierwszego kwartału bieżącego roku.

W numerze znalazł się wywiad z byłym dziekanem ORA w Gdańsku adw. Jerzym Lipskim pt. „Droga do adwokatury”, w którym opowiada o swojej ścieżce zawodowej, wyznaczanych sobie celach, a także o pracy z młodymi ludźmi i kształtowaniu ich postaw. Godna uwagi jest także sylwetka drugiego dziekana pomorskiej izby adwokackiej adw. Bolesława Wiącka, którą napisał adw. Krzysztof Golec.

W numerze także ciekawe artykuły o opodatkowaniu odszkodowania za zrzeczenie się spadku, czy o aktualizacji opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego oraz tekst aplikanta adwokackiego Krzysztofa Kochanowskiego o konieczności „profilaktyki prawnej”. „Lekarze wpajają wszystkim, że najważniejsza jest profilaktyka. Czas, abyśmy i my, jako adwokaci i aplikanci, także zajęli się profilaktyką” – przekonuje.

Zachęcamy do lektury. 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry