Obchody jubileuszowe w Krzeszowie


W bieżącym roku odrodzona Adwokatura Polska obchodzi swoje stulecie, została powołana przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Dekretem z dnia 24 grudnia 1918 roku w przedmiocie Statutu Tymczasowego Palestry Państwa Polskiego.

Izba Adwokacka w Wałbrzychu postanowiła, przy udziale Naczelnej Rady Adwokackiej jako sponsora wydarzenia, zorganizować „dla adwokatów i od adwokatów” uroczystość upamiętniającą ten jubileusz w wymiarze regionalnym.

13 października 2018 r., w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, z udziałem Jego Ekscelencji ks. Stefana Cichego, biskupa seniora Diecezji Legnickiej odprawiona została msza święta koncelebrowana, w intencji odrodzonej Adwokatury Polskiej oraz Niepodległej Rzeczpospolitej.

Po mszy świętej z referatem wystąpił adw. Jerzy Lachowicz, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu oraz głos zabrali zaproszeni goście.

Po oficjalnych wystąpieniach w murach pięknej, barokowej świątyni rozbrzmiały dźwięki unikatowych organów, wprawionych w życie przez Prof. Andrzeja Białko, światowej sławy wirtuoza. Blisko godzinny koncert organowy poprowadził nieoceniony krakowski adw. Stanisław Kłys, wybitny znawca muzyki poważnej, a organowej w szczególności. Po koncercie zgromadzeni słuchacze zgotowali artyście zasłużone gromkie  brawa.

Następnie organizatorzy zaprosili uczestników na obiad, podczas którego dzielili się wrażeniami z uroczystości oraz toczyli dyskusje  o adwokaturze i jej przyszłości.

        

Adw. Wojciech Biegański

Rzecznik Prasowy

Okręgowej Rady Adwokackiej

w Wałbrzychu

 

więcej zdjęć z uroczystości:  https://flickr.com/photos/140545613@N08/sets/72157702207131444

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry