Odbył się 27. rejs adwokatów po Jezioraku


Po raz 27. adwokaci i aplikanci adwokaccy wzięli udział w rejsie im. adw. Marii Budzanowskiej po Jezioraku. Niespodziewanie dwóch z nich wystąpiło w roli ratowników, pomagając innym żeglarzom po upadku ich żaglówki. 

Rejs trwał od 22 do 25 czerwca, rozpoczął się w porcie w Iławie. Żeglarzy przywitał adw. Andrzej Kozielski oraz adw. Stefan Salomon, dziekan ORA w Olsztynie. Na starcie stawiło się 90 osób, przede wszystkim adwokaci i aplikanci adwokaccy z całej Polski, którzy płynęli na 25 jednostkach. 

W rejsie wziął udział także m.in. adw. Andrzej Zwara, prezes Ośrodka Badawczego Adwokatury, adw. Stanisław Estreich, przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej Kultury, Sportu i Turystyki NRA oraz dziekan ORA w Lublinie, adw. Anisa Gnacikowska, zastępca sekretarza NRA, adw. Mirosława Pietkiewicz, przewodnicząca Wizytatorów NRA, adw. Justyna Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy, adw. Bartosz Przeciechowski, członek NRA oraz adw. Stanisław Kłys z Krakowa.

Regaty Żeglarskie  odbyły się w dwóch kategoriach: tzw. krótkie i na dystans.

W regatach krótkich bezapelacyjnie pierwszy był jacht TOM COLOR Tumidaj ze sternikiem Bartoszem Przeciechowskim z Lublina, drugie miejsce zajął jacht Maribo ze sternikiem Arturem Latawcem z Krakowa, trzeci był Idryl ze sternikiem Anisą Gnacikowską i Andrzejem Zwarą w składzie załogi. Czwarta była Plebania ze sternikiem Przemkiem Piotrowskim z Warszawy, piąta Luthien ze sternikiem Marcinem Flisykowskim z Gdańska, szósta Sea-Lux ze sternikiem Pawłem Nowakowskim z Poznania, siódmy „XH29” ze sternikiem Agatą Rewerską z Warszawy, ósmy był Tomek Nastaj wraz z Luką Szaranowiczem, dziewiąty Lindir ze sternikiem Krzysztofem Nowakiem z Katowic, dzziesiąty Kapusto ze sternikiem Tomkiem Grudkiem  „Orły Temidy”, jedenasty Seneka ze sternikiem Markiem Bołkowskim, dwunasta Luśka z załogą adwokatów z Białegostoku, Suwałk i Olsztyna, ze sternikiem Maciejem Olszewskim, trzynaste miejsce zajęła załoga Orkado ze sternikiem Józefem Kochanowskim.

W regatach długodystansowych również pierwsze miejsce zajął jacht Tumidaj ze sternikiem Bartoszem Przeciechowskim z Lublina, drugie miejsce zajął Tomek Nastaj i Luka Szaranowicz, trzecie miejsce Maribo ze sternikiem Arturem Latawcem, 4. miejsce Plebania ze sternikiem Przemkiem Piotrowskim, 5. miejsce Idryl ze sternikiem Anisą Gnacikowską, 6. miejsce Orkado, ze sternikiem Józefem Kochanowskim, 7. miejsce Seneka ze sternikiem Markiem Bołkowskim, 8. miejsce Kapustoza- „Orły Temidy”, 9. miejsce Luśka ze sternikiem Maciejem Olszewskim, 10. miejsce „XH29” ze sternikiem Agatą Rewerską, 11. miejsce Idryl ze sternikiem Krzysztofem Nowakiem, 12. miejsce Sea- Lux ze sternikiem Pawłem Nowakowskim z ekipą z Poznania, 13. miejsce zajęła Luthien ze sternikiem Marcinem Flisykowskim.      

W czasie rejsu odbyły się również inne imprezy sportowe. W Jażdżówkach, w pięknym Ośrodku Wypoczynkowym Gerczak, rozegrano bardzo zacięty mecz w piłce możnej, gdzie adwokaci z Wielkopolski i Śląska pokonali przedstawicieli Warmii i Mazur oraz Lublina 1:0, odbył się również mecz piłki siatkowej, podczas którego drużyna kolegów z Katowic i Poznania przegrała z „Resztą świata” 0:2. Odbył się również turniej w tenisie ziemnym - pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Julia Wach z Katowic, druga była Agata Rewerska z Warszawy. Wśród mężczyzn najlepszy był Stefan Mrożek ORA Katowice a drugi na podium Emil Zalewski ORA Warszawa. W deblu mix pierwsze miejsce zajęli Julia Wach i Stefan Mrożek.

Odbyły się również zawody wędkarskie, które zorganizował i sponsorował Szef Firmy „Cupido” Marcin Deuter. Zawody odbyły się w kategorii spinningowej oraz spławikowej.

W spinningu najlepszy był Andrzej Kozielski, natomiast w zawodach spławikowych udział wzięły same panie i I miejsce zajęła Agata Rewerska, II była Katarzyna Gorgol, a III Karolina Miara.

Najbardziej wszechstronnym żeglarzem został Artur Latawiec z  Krakowa, a najsympatyczniejszą  uczestniczką rejsu wybrano Izę Jacyno z Olsztyna.

W zupełnie innej roli niespodziewanie znaleźli się podczas rejsu adw. Stanisław Kłys oraz adw. Andrzej Kozielski. Zauważyli tragiczny upadek żaglówki, która nie brała udziału w rejsie. Z wywróconej jednostki wpadły do wody dwie starsze kobiety i ich sternik. Adwokaci wciągnęli ich na swoją łódkę.

Nagrody dla zwycięzców regat ufundowało wydawnictwo C.H. Beck. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Marcina Deutera, przedstawiciela Firmy Wędkarskiej „Cupido” w Iławie, który profesjonalnie zorganizował zawody wędkarskie oraz do  Sławomira Piotrowskiego, szefa firmy „Bi-es” Uroda, za przekazanie uczestnikom rejsu wyrobów kosmetycznych, a także do Dominika Pawlikowskiego za przekazanie wyrobów firmy „Dominik”.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują  adw. Stanisławowi  Kłysowi z Krakowa, adw. Jakubowi  Pindychowi z Poznania  i Andrzejowi Szydzikowi za wykonanie pięknych zdjęć z Rejsu.

Z żeglarskim pozdrowieniem

adw. Andrzej Kozielski 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski