Odbyły się II Adwokatów Mistrzostwa Polski w Półmaratonie


II Adwokatów Mistrzostwa Polski w Półmaratonie, 10 września 2017 r.  w  Zielonej  Górze, już za nami.

W imieniu organizatorów, Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie i Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze dziękujemy uczestnikom, biegaczom, kibicom i wszystkim służącym pomocą w organizacji zawodów za starania o dobrą atmosferę i warunki techniczne niezbędne dla ich przeprowadzenia.

Już po raz drugi zorganizowaliśmy zawody w Zielonej Górze. Wzięła w nich udział znacząco większa liczba uczestników niż w poprzednim roku, a znakiem szczególnym obecnej edycji mistrzostw była dominacja na podium przedstawicieli warszawskiej izby adwokackiej.

Pomimo deszczowej aury od rana, w chwili startu o godz. 11:00 deszcz ustał i warunki do biegu przy temperaturze ok. 17 st. C były niemal idealne, sprzyjały łamaniu rekordów życiowych.

Z uwagi na znaczne przewyższenia i wymagające dłuższe podbiegi, trasa półmaratonu okazała się być dla wielu biegaczy zaskoczeniem. Istotną kwestią było również rozłożenie sił i wybór właściwego tempa pośród pacemakerów biegnących na czasy 1:30, 1:40, 1:50, 2:00, 2:15. Punkty nawadniania zaopatrzone w wodę i napój izotoniczny znajdowały się co 4 km. Do walki zagrzewali biegaczy na trasie liczni kibice, rodziny, znajomi, zespoły muzyczne oraz kluby fitness.

Wśród członków palestry w kategorii kobiet zwyciężyła adw. Anna Kopytkowska (izba warszawska) z czasem 01:39:37, wicemistrzynią została adw. Grażyna Dudkowiak (izba zielonogórska) z czasem 01:42:48, a drugą wicemistrzynią adw. Marta Hała ( izba wielkopolska ) z czasem 01:42:52.

W kategorii mężczyzn wszystkie miejsca na podium przypadły przedstawicielom warszawskiej izby adwokackiej, bowiem zwyciężył po raz drugi i obronił tytuł mistrzowski adw. Maciej Opalski z czasem 1:22:53, wicemistrzem został adw. Łukasz Okomski z czasem 1:26:44, a drugim wicemistrzem został Rafał Michalik z czasem 1:26:52. Dodać należy, że również kolejne dwa miejsca należały do izby warszawskiej, a to za sprawą adw. Krzysztofa Felucha (1:27:05) i adw. Michała Klimowicza (1:29:03).

Znaczącą grupę uczestników stanowili przedstawiciele wielkopolskiej izby adwokackiej na czele z jej dziekanem adw. Maciejem Gutowskim, który zadebiutował w półmaratonie, uzyskując bardzo doby wynik (1:46:47), adw. Tomasz Matyaszczyk ( 01:44:00) i adw. Dariusz Michalewicz (01:46:55).

Na odnotowanie zasługuje udział przedstawicieli wrocławskiej izby adwokackiej, pomorskiej izby adwokackiej w Gdańsku, a także gospodarzy, spośród których wielu pobiło rekordy życiowe na dystansie półmaratonu.

II Adwokatów Mistrzostwa w Półmaratonie w Zielonej Górze miały swój znaczący wymiar nie tylko sportowy, ale także integracyjny, bowiem na mecie na płycie stadionu zorganizowano (wzorem Biegu Powstania Warszawskiego) Strefę Adwokata, a dekoracja na głównej scenie miała uroczysty charakter. Szczególne powody do radości mieli zwycięzcy, którzy poza honorowymi tytułami i pucharami, wręczonymi przez dziekana izby adwokackiej w Zielonej Górze adw. Krzysztofa Seweryna Szymańskiego, otrzymali wartościowe nagrody.

Poniżej relacja fotograficzna z przebiegu Adwokackich Mistrzostw w Półmaratonie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku udział w imprezie weźmie jeszcze więcej przedstawicieli naszego zawodu.

Adw. Jacek Dużyński

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/