ORA Bydgoszcz: Drzwi otwarte dla studentów prawa


20 marca br. Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UMK w Toruniu zorganizowała Drzwi otwarte dla studentów prawa. Studenci V roku tego kierunku mieli okazję zobaczyć od kuchni, jak wygląda codzienna praca adwokata.

Każdy z uczestników projektu miał przydzielonego opiekuna - adwokata z bydgoskiej izby, z którym spędził cały dzień, uważnie przyglądając się jego pracy, ale i wykonując praktyczne zadania.

Najpierw studenci wzięli udział w porannych rozprawach sądowych, następnie zapoznawali się z funkcjonowaniem kancelarii adwokackiej, gdzie pod okiem opiekunów mogli spróbować swoich sił w sporządzaniu projektów pism procesowych, umów czy wystąpień adwokackich.  Po południu wzięli udział w zajęciach przeznaczonych dla aplikantów adwokackich w bydgoskim Klubie Adwokata, które poprowadził adw. Michał Bukowiński.

Uczestnicy projektu zwiedzili także siedzibę Okręgowej Rady Adwokackiej. Po budynku oprowadzili studentów adw. Ewa Czerska i adw. Jarosław Wyrębski. Adwokaci zapoznali również studentów z działalnością bydgoskiego samorządu adwokackiego.

- Wydarzenie to miało na celu pokazanie, jak w praktyce wygląda nasza praca. Widać było, że dla studentów było to duże przeżycie i byli pod wrażeniem, że z bliska mogli przez cały dzień obserwować pracę adwokata. Byli też wyraźnie zaskoczeni, jak dynamiczna jest nasza codzienna praca. Myślę, że to jest właśnie najważniejsza wartość tego projektu - zapoznanie z zawodem w sposób bezpośredni. Mamy nadzieję, że ten swoisty bydgoski Dzień z Adwokatem pomoże studentom już niebawem, gdy będą podejmowali decyzję o wyborze ścieżki zawodowej. - podsumował projekt adw. Jarosław Wyrębski, wicedziekan ORA w Bydgoszczy, pomysłodawca akcji.

Szczególne podziękowania dla wszystkich uczestników wydarzenia oraz adwokatów z Bydgoskiej Izby Adwokackiej, którzy zaangażowali się w ten pilotażowy projekt.

Fot. Przemysław Obarski 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski