ORA Bydgoszcz przekazuje maseczki ochronne dla personelu medycznego

Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy pomaga walczyć z koronawirusem.Rada przekazała dziś 1000 sztuk jednorazowych maseczek ochronnych Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

Adwokaci zorganizowali akcję w odpowiedzi na apel bydgoskich służb medycznych.

- Codziennie docierają do nas informacje, że szpitalom brakuje medycznych środków ochrony osobistej.W dramatycznym tempie topnieją rezerwy maseczek, fartuchów i innych niezbędnych rzeczy do niesienia pomocy.Konieczne było wsparcie. – mówi adw. Justyna Mazur, dziekan bydgoskiej izby.

- Lekarze, pielęgniarki wykonują nadludzki wysiłek i pracują w ogromnym stresie. Towarzyszy im strach nie tylko o pacjentów, ale i o siebie. Chcemy odwdzięczyć się im za to, co robią dla nas wszystkich, w tych trudnych warunkach. - dodała.

Maseczki przekazała dziś na ręce Katarzyny Florek, przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, szefowa bydgoskiej adwokatury. Stąd trafią do najbardziej potrzebujących placówek.

Od poniedziałku adwokaci bydgoskiej izby wspierają również personel medyczny, udzielając nieodpłatnej pomocy prawnej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni mogą zgłaszać wszelkie wątpliwości, dotyczące swoich uprawnień i obowiązków, związanych z niesieniem pomocy, w trakcie trwającej epidemii.

Wsparcie udzielane jest telefonicznie oraz mailowo. Akcja organizowana jest we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską w Bydgoszczy.

Lista adwokatów biorących udział w akcji dostępna jest pod linkiem:

http://www.ora.bydgoszcz.pl/dla-adwokata/aktualnosci/adwokaci-bydgoskiej-izby-pro-bono-dla-sluzby-zdrowia

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry