ORA w Warszawie zaprosza na spotkanie z Bożeną i Katarzyną Mikke

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz Komisja Historii i Tradycji Adwokatury Warszawskiej zapraszają na spotkanie z paniami Bożeną i Katarzyną Mikke – wdową po adw. Stanisławie Mikke, jurorką konkursów krasomówczych jego imienia oraz ich córką, obecnie aplikantką izby warszawskiej.

Spotkanie zpalanowano na 21 listopada 2023 r. (wtorek) o godz. 18.00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Stanisław Mikke, od lat 80-tych XX wieku wybierany na kolejne kadencje do składu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, pełnił też w latach 1993-2010 (aż do swej śmierci w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 IV 2010 r.) funkcję redaktora naczelnego „Palestry”. Brał osobiście udział w pracach ekshumacyjnych ofiar zbrodni katyńskiej w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni. Był autorem kilku książek – poświęconych pamięci o zbrodni katyńskiej, ale również beletrystycznych.

Żona i córka opowiedzą o Stanisławie Mikke jako o człowieku, adwokacie, samorządowcu, pisarzu, redaktorze, opiekunie narodowej pamięci. Rozmowa będzie też dotyczyła współczesnych doświadczeń obu Pań związanych z adwokaturą. Spotkanie poprowadzi  adw. Ewa Stawicka, która blisko współpracowała ze Stanisławem Mikke i od dziesięcioleci pozostaje zaprzyjaźniona z jego rodziną.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski