ORA Warszawa: spotkanie z mec. Fogelmanem, autorem książki "Warto żyć"


Spotkanie z mec. Lejbem Fogelmanem, amerykańskim prawnikiem praktykującym w Polsce, autorem książki "Warto żyć", odbędzie się 4 grudnia w siedzibie ORA w Warszawie.

Na spotkanie zapraszają Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu wraz z Sekcja Prawa Bankowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w warszawie.

Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Warto Żyć”, wywiadu-rzeka o niezwykle barwnym życiu amerykańskiego prawnika w Polsce. Rozmowę z autorem przeprowadzi współautor książki Michał Komar, znany prozaik i publicysta. Rolę moderatora pełnić będzie adw. Beata Paxford, przewodnicząca Sekcji Prawa Bankowego.

Lejb Fogelman rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim w 1967 r. Po wydarzeniach marcowych 1968 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku (licencjat), Uniwersytecie Columbia (magister nauk humanistycznych, magister filozofii, doktoryzacja w dziedzinie historii idei) oraz Uniwersytecie Harvarda (doktor praw). Ponadto uzyskał dyplom Uniwersytetu Paryskiego Sorbonne, a w ramach stypendium Fulbrighta IREX byl gościem Akademii Nauk ZSSR I Uniwersytetu Moskiewskiego (1977–1978).

Do Polski powrócił na początku lat 90-tych. Jest senior partnerem w amerykańskiej kancelarii Greenberg Traurig i wziętym prawnikiem. Zajmuje się prywatyzacją, fuzjami i przejęciami przedsiębiorstw.

W 2013 roku Chambers Europe wyróżniła go Nagrodą „Outstanding Contribution to the Legal Profession” za wybitny wkład w rozwój branży prawniczej.

Jest członkiem American Bar Association oraz Massachusetts Bar Association. W 2012 wyprodukował w Teatrze IMKA Kopenhagę Michaela Frayna.

W trakcie wieczoru autorskiego będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie 30 zł oraz uzyskać dedykację od autora. Sprzedaż książki wydanej przez Wydawnictwo Czerwone i Czarne poprowadzi księgarnia BookBook.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 grudnia br. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, o godz. 19:00. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na mały poczęstunek.

Ze względów organizacyjnych organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności: email sekcje@ora-warszawa.com.pl

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej
adw. Kamil Szmid, Członek Rady, Przewodniczący Komisji ds. Sekcji Tematycznych
adw. Beata Paxford, Przewodnicząca Sekcji Prawa Bankowego
adw. Joanna Tkaczyk, Komisja Integracji Środowiskowej


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski