Oświadczenie ORA w Olsztynie ws. zatrzymanego adwokata

Rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie – adw. Karol Wójcik – wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania i  aresztowania adwokata z Ostródy.

Prokurator postawił zatrzymanemu adwokatowi zarzut powołania się na wpływy u sędziego i obietnicę uzyskania korzystnego dla strony rozstrzygnięcia sprawy sądowej, za przyjętą korzyść majątkową w kwocie 30 tys. zł.  

Rzecznik prasowy ORA w Olsztynie poinformował, że 28 listopada br. rzecznik dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Olsztynie wszczął w tej sprawie dochodzenie dyscyplinarne i złożył wniosek do Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Olsztynie o tymczasowe zawieszenie adwokata w czynnościach zawodowych.

W oświadczeniu czytamy, że wszelkie wątpliwości co do zgodnego z prawem postępowania adwokatów izby olsztyńskiej będą niezwłocznie wyjaśniane, a w przypadku stwierdzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego – kierowane najpierw do rzecznika dyscyplinarnego, a następnie do sądu dyscyplinarnego.   

Z kolei biuro prasowe NRA zażądało od portalu Niezalezna.pl sprostowania za podanie nieprawdziwych informacji w artykule dotyczącym zatrzymanego adwokata. Portal wprowadził czytelników w błąd, pisząc zarówno w tytule, jak i w treści artykułu, że zatrzymany był delegatem KZA. Portal zamieścił sprostowanie tego samego dnia.

Czytaj oświadczenie rzecznika prasowego ORA w Olsztynie

Czytaj pismo dot. zamieszczenia sprostowania   

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/