Oświadczenie w sprawie artykułu w tygodniku „Przegląd”

W dniu 22 maja 2017 r. w tygodniku „Przegląd” ukazał się artykuł pt. „Czarna owca palestry” autorstwa red. Marka Książka, opisujący działalność adw. Krzysztofa K., któremu prokuratura postawiła 12 zarzutów. Biuro prasowe NRA wydało oświadczenie w tej sprawie.


Oświadczenie w sprawie artykułu w tygodniku „Przegląd”

W dniu 22 maja 2017 r. w tygodniku „Przegląd” ukazał się artykuł pt. „Czarna owca palestry” opisujący działalność adw. Krzysztofa K., któremu prokuratura postawiła 12 zarzutów.

Uprzejmie informujemy, że adwokat ten został zawieszony w wykonywaniu czynności zawodowych 16 grudnia 2015 r. przez Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Olsztynie. Postanowienie to utrzymał w mocy Wyższy Sąd Dyscyplinarny Adwokatury. Krzysztof K. nie miał zatem prawa wykonywać zawodu adwokata. Jednocześnie przypominamy, że rzecznik dyscyplinarny izby olsztyńskiej na bieżąco prowadzi postępowania dyscyplinarne wobec Krzysztofa K.

Naczelna Rada Adwokacka podkreśla, że wszystkich adwokatów i aplikantów adwokackich obowiązują wysokie standardy etyczne i dla tego typu zachowania, jak opisane w artykule, nie ma w środowisku adwokackim tolerancji.

Każdy adwokat posiada legitymację adwokacką i klient w dowolnym momencie może zażądać jej okazania. Adwokatura Polska prowadzi również rejestr adwokatów, za pośrednictwem którego można sprawdzić, czy dany adwokat ma prawo wykonywać zawód. Rejestr znajduje się na stronie: rejestradwokatow.pl

Biuro prasowe Naczelnej Rady Adwokackiej

Czytaj: oświadczenie ORA w Olsztynie z 17 marca 2017 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/