"Podróż do Wenecji" dla najmłodszych w izbie warszawskiej


Dzieci adwokatów i aplikantów adwokackich izby warszawskiej spotkały się 17 stycznia na corocznej zabawie choinkowej, zorganizowanej przez Komisję Kultury Sportu i Turystyki przy ORA w Warszawie. Tematem przewodnim zabawy była „Podróż do Wenecji”. W imprezie wzięło udział ponad 180 dzieci, w trzech grupach wiekowych, od najmłodszych do starszych w wieku do 15 lat. Łącznie z opiekunami siedzibę ORA odwiedziło ponad 400 osób. 

Na jeden dzień Sala im. H. Krajewskiego zamieniła się w tajemniczy i bajeczny świat weneckiego karnawału, pełen kolorowych masek. Wszystkie dzieci przybyły w tematycznych i bajkowych przebraniach. Nie zabrakło na balu księżniczek, elfów, gwiezdnych wojowników a także policjantów i strażaków.

Na małych gości czekało wiele atrakcji, m.in. bal z wodzirejami, lekcje tańca, kącik malowania buziek, spotkanie ze św. Mikołajem i wręczanie prezentów oraz kreatywne zabawy we włoskiej tematyce. Dzieci z młodszych grup obejrzały przedstawienie pt. "Kolorino", a w starszej grupie miały okazję przygotowywania masek karnawałowych. W paczkach od Mikołaja znalazło się wiele prezentów, które różniły się w zależności od wieku uczestnika balu: maskotki, drewniane puzzle, gry edukacyjne, zabawki kreatywne, drobne prezenciki np. notesiki, kredki, figurki postaci bajkowych oraz słodycze. Dla gości został przygotowany poczęstunek przez restaurację „U Fukiera”.

Szczególne podziękowania należą się adw. Agnieszce Bisko-Kowalskiej z Komisji Kultury Sporu i Turystyki izby warszawskiej, która zajęła się czasochłonnymi przygotowaniami oraz zamawianiem prezentów do tegorocznej Choinki, a także czuwała nad sprawnym przebiegiem balu we wszystkich grupach wiekowych. W organizację włączyli się aplikanci: apl. adw. Barbara Trzeciak, apl. Aleksandra Obidzińska, apl. adw. Łukasz Boryczko, apl. adw. Ilona Przeniosło, apl. adw. Piotr Dudar, apl. adw. Robert Bednarczyk, apl. adw. Arek Szymański, apl. adw. Agnieszka Popławska, apl. adw. Mira Wyszyńska, apl. adw. Joanna Tkaczyk, apl. adw. Agnieszka Jędrzejewska, apl. adw. Małgorzata Judkiewicz oraz apl. adw. Gracja Zahia, którzy zaangażowali się w pakowanie paczek dla dzieci, dekorowanie sali oraz wspólną zabawę we włoskim stylu.

Partnerem wydarzenia była firma ECOCAR która ufundowała napoje dla dzieci oraz udzieliła zniżki na przejazd taksówkami w dniu zabawy. Aktorzy prowadzący bal to m.in. Magda Głapińska z „Aureliuszowo”, zdjęcia wykonała Inga Jabrzyk.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Kultury Sporu i Turystyki
adw. Agnieszka Bisko-Kowalska, Komisja Kultury Sporu i Turystyki

Zdjęcia Inga Jabrzyk

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry