Po(d)słuchaj adwokata - projekt edukacyjny krakowskiej izby


Ruszył projekt edukacyjny Krakowskiej Izby Adwokackiej pt. „Po(d)słuchaj adwokata”. To kilkuminutowe audycje w formie podcastu - do pobrania w mp3. Celem podcastów jest edukacja prawna społeczeństwa w zakresie najbardziej praktycznych zagadnień prawnych w przystępny sposób

Przykładowe pierwsze tematy podcastów: jak bezpiecznie kupować w internecie? Jak ogłosić prywatne bankructwo? Jakie masz prawa, gdy zatrzyma cię policja?

W audycji biorą udział  adwokaci krakowskiej izby. Pomysłodawcą projektu jest adw. Wojciech Bergier i adw. Paweł Gieras. Jest to element edukacji prawnej realizowanej w ramach serwisu www.pomcadwokat.com, który od ponad dwóch lat edukuje prawnie społeczeństwo.

- Podcasty są źródłem praktycznych informacji. Audycje są krótkie a poruszane w nich zagadnienia mają dla odbiorców wartość praktyczną. Tekst i film wymagają całkowicie skupionej uwagi, podcast pozwala odsłuchiwać audycje w każdym miejscu. To idealna forma pozyskiwania informacji – mówi adw. Wojciech Bergier, rzecznik ds. kontaktów z mediami izby krakowskiej.

- Nieprzypadkowo projekt startuje w roku, w którym Krakowska Izba Adwokacka obchodzi jubileusz 155 lat nieprzerwanej działalności. To świadczy o tym, że zawsze krakowscy adwokaci potrafili odpowiadać na potrzeby zmieniających się czasów i oczekiwań. Kiedyś edukowaliśmy przede wszystkim poprzez słowo drukowane. Dzisiaj edukujemy tak, jak oczekują tego ludzie, w nowoczesnych formach przekazu. Podcast jest właśnie taką formą – mówi adw. Paweł Gieras, dziekan ORA w Krakowie.

Społeczeństwo polskie od wielu lat nadrabia dystans, jaki dzieli je od społeczeństw zachodnich w zakresie edukacji prawnej. Jest w tym zakresie naprawdę wiele do nadrobienia. – Cieszę się, że w sposób nowoczesny i przystępny staramy docierać z edukacją prawną do społeczeństwa. Dzisiaj opinia publiczne na wskutek bieżących wydarzeń politycznych wie dużo o Trybunale Konstytucyjnym czy Sądzie Najwyższym, a mniej o swoich prawach w najbardziej życiowych kwestiach. Tym projektem chcemy nadrobić te braki – podsumowuje adw. Katarzyna Kosiorkiewicz, przewodnicząca  Komisji ds. Edukacji Prawnej przy ORA w Krakowie.

Podkastów można słuchać i pobrać je na stronie www.pomocadwokata.com, na kanale Youtube: (zobacz link), na fapejdżu „Po(d)słuchaj adwokata” (zobacz link) oraz na serwisie ITunes. Serdecznie zapraszamy do pobierania, słuchania i udostępniania.Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski