Premiera „Nowego procesu karnego” w Internecie


Filmowa produkcja izby adwokackiej w Bydgoszczy, ukazująca najważniejsze zmiany w nowym modelu procesu karnego, po tzw. „Wielkiej nowelizacji prawa karnego”, od dziś dostępna jest w Internecie. Film, w którym przed kamerą stanęli adwokaci, sędziowie, prokurator oraz aplikanci adwokaccy bydgoskiej izby można obejrzeć na kanale YouTube.

Projekt „Nowy proces karny” to zapis przebiegu procesu karnego przed sądem I instancji w zmienionej, nowej procedurze, obowiązującej od lipca 2015 r.  Głównym celem produkcji jest edukacja: uzupełnienie wiedzy teoretycznej oraz dotarcie z multimedialnym materiałem dającym szanse podniesienia zawodowych kompetencji do możliwie najszerszego grona prawników.

W symulowanym procesie udział wzięli adwokaci, sędzia i prokurator oraz w rolach stron procesu, świadków i biegłych aplikanci adwokaccy izby adwokackiej w Bydgoszczy.  Scenariusz stworzony został przez adw. Izabelę Kosierb, zaś realizacja filmu powierzona została Remigiuszowi Zawadzkiemu z bydgoskiej Fundacji ART- HOUSE. Konsultantem filmu był prof. dr hab. Paweł Wiliński - członek Komisji Kodyfikacyjnej Postępowania Karnego.

Uroczysta premiera filmu z udziałem twórców odbyła się w czwartek, 10 grudnia 2015 r. w bydgoskim Klubie Adwokata, przy ul. Nowy Rynek 5.

Film w całości został sfinansowany przez Naczelną Radę Adwokacką. 

(Zobacz film na YOUTUBE)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry