Przedświąteczna zbiórka charytatywna w izbie bydgoskiej


Spotkanie przedświąteczne bydgoskiej izby adwokackiej odbyło się 18 grudnia, tradycyjnie już spotkaniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na cele dobroczynne - w tym roku na rzecz osób bezdomnych. 

W uroczystości wzięli udział członkowie izby adwokackiej w Bydgoszczy, pracownicy ORA oraz liczni honorowi goście m.in. adw. Jerzy Glanc, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Dariusz Kłos, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Toruniu, SSO Mariola Urbańska-Trzecka, SSO Włodzimierz Hilla, SSO Tomasz Adamski, Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy oraz ks. prałat Stanisław Kotowski, proboszcz Katedry Bydgoskiej. Nie zabrakło także adw. Jana Junka, nestora bydgoskiej palestry.

Gości powitała adw. Justyna Mazur, dziekan ORA Bydgoszcz, która złożyła świąteczne życzenia. Następnie głos zabrał adw. Jerzy Glanc, wiceprezes NRA i wieloletni opiekun izby bydgoskiej, który przyznał, że "bydgoską izbę traktuje jak swoją i zawsze czuje się tu jak u siebie w Gdańsku".

Spotkanie uświetnili znakomici bydgoscy muzycy: Agata Misiak (fortepian) z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Norbert Cichowicz (śpiew) z Opery Nova. Po części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja oraz wspólne kolędowanie.

Spotkaniu tradycyjnie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Zebrane fundusze po raz drugi przeznaczone zostały na wsparcie akcji "Ciepło serca w słoiku", inicjatywy mającej na celu pomoc osobom bezdomnych. Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać niemal dwukrotnie więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Zebrane środki zostały przekazane na zakup żywności oraz odzieży zimowej.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/