Rektor KUL z wykładem w łódzkiej izbie o powołaniu prawnika

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński wygłosił 9 maja w w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi wykład "Sacerdotes iustitiae. O powołaniu prawnika". Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zawodów prawniczych: adwokaci, radcy prawni, sędziowie i prokuratorzy.

Zaproszonych gości powitał adw. Jarosław Zdzisław Szymański, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, który podkreślił wspólnotę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-lecia istnienia Adwokatury oraz 100-lecia powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podkreślił, że w czasach relatywizmu moralnego pytanie o powołanie prawnika w aspekcie aksjologicznym jest szczególnie ważne.

Prawnicy pełnią rolę kapłanów sprawiedliwości – podkreślał ks.  prof. dr hab. Antoni Dębiński. Biegłość w prawie i znajomość ustaw powinna iść w parze ze znajomością życia, systemem wartości etycznych, bo nie wszystko co prawnie dozwolone jest sprawiedliwe. Jesteśmy dziedzicami Akropolu, Kapitolu i Golgoty – przypomniał Rektor KUL.

Dyskusję po wykładzie poprowadziła adw. Barbara Kosińska.

Na pamiątkę spotkania dziekan Szymański wręczył dostojnemu gościowi pamiątkową księgę Adwokatury Łódzkiej.

Wykład uświetnił obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, świętowane przez łódzkich prawników w ramach Jubileuszu Obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej w Izbie Adwokackiej w Łodzi.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry