Rodzinny piknik na Stadionie Śląskim


Ponad 2500 osób wzięło udział w rodzinnym pikniku na Stadionie Śląskim. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zagrać na murawie chorzowskiego obiektu, a także wziąć udział w wielu grach i sportowych zabawach. Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Armia. 

Rodzinny piknik „Śląskie na Śląskim fest” odbył się na 4 sierpnia 2018 r. Jedną z największych atrakcji była możliwość zagrania na murawie stadionu w ramach Rodzinnej Talentiady „Mama, tata i ja na murawie Stadionu Śląskiego”. W zabawie wzięło udział kilkaset osób. Uczestnicy talentiady mieli również okazję spotkać się ze sportowymi legendami tj. Antoni Piechniczek, Stanisław Oślizło, Jan Benigier czy Eugeniusz Lerch. Na najmłodszych czekały liczne gry i zabawy sportowe w tzw. „Strefie kibica”.

Podsumowaniem sportowej rywalizacji na murawie był mecz, w którym adwokaci zmierzyli się z drużyną samorządowców o Puchar Stulecia. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla adwokatów. Strzelcem goli był Przemysław Pluta. Puchar wręczył Jan Furtok były piłkarz, reprezentant Polski. Z kolei muzyczną atrakcją wieczoru był koncert zespołu ARMIA, przed którym wystąpił FYL GUT. W sobotniej imprezie na stadionie wzięło udział ponad 2500 osób.

Piknik był okazją do świętowania obchodów 20-lecia Województwa Śląskiego, 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego oraz 100-lecia Adwokatury Polskiej.

Organizatorami imprezy byli: Śląski Związek Piłki Nożnej, Województwo Śląskie, Stadion Śląski, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Wydarzenie objęli swoim patronatem: Marszałek Województwa Śląskiego, Górnośląsko–Zagłębiowska Metropolia, Naczelna Rada Adwokacka, Urzędy Miast: Czeladź, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Tychy, Wojkowice, Będzin, Rybnik, Prezydent Miasta Gliwice, Urząd Gminy Gierałtowice, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz PZPN Grassroots.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski