Ślubowanie 2017 - 132 nowych krakowskich adwokatów


Ślubowanie 132 krakowskich adwokatów odbyło się 28 czerwca w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

W ślubowaniu – oprócz ślubujących i ich rodzin - wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród nich m.in. adw. Jacek Trela, prezes NRA, SSO Beata Morawiec, prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, senator RP adw. Zbigniew Cichoń oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ Jerzy Pisuliński.

Uroczystego aktu ślubowania dokonał dziekan ORA w Krakowie adw. Paweł Gieras, a uroczystej ceremonii przewodniczył sekretarz ORA w Krakowie adw. Aleksander Gut.

W skierowanym do ślubujących adwokatów przemówieniu adw. Paweł Gieras podkreślił rolę niezależności zawodu adwokat. Wskazał, że jest ona z jednej strony elementem komfortu pracy, ale z drugiej jest wezwaniem do odwagi w opowiadaniu się po stronie konstytucyjnych praw i wolności. Dziekan podkreślił także rolę tajemnicy zawodowej, która służy, co wyraźnie zaakcentował, nie adwokatowi, ale jego klientowi. Zaznaczył, że bez jej bezwzględnego charakteru trudno sobie wyobrazić ochronę rzeczywistych interesów klienta i pracę adwokata. Wreszcie podkreślił także rolę etyki zawodowej, która winna być moralnym kompasem w zawodowej drodze adwokata. Wskazał, że brak tego kompasu podważa zaufanie do zawodu i deprecjonuje jego godność.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie adw. Jackowi Treli, prezesowi NRA, „Złotego Pawiego Pióra”. To wyróżnienia, które Krakowska Izba Adwokacka przyznaje swoim szczególnym przyjaciołom i osobom zasłużonym dla izby.

Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie gratuluje wszystkim ślubującym i życzy powodzenia!

Uroczystość uświetnił także występ artystyczny - Dariusza Kordka - polskiego aktora teatralnego, musicalowego i filmowego, prezentera telewizyjnego i piosenkarza.


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/