Ślubowanie adwokackie w Bydgoszczy

17 nowych adwokatów wstąpiło w szeregi bydgoskiej izby adwokackiej.  Uroczystośc ślubowania odbyła się 17 lipca w bydgoskim hotelu „Pod Orłem”.

Na początku uroczystości adw. Justyna Mazur, dziekan bydgoskiej izby, serdecznie powitała bohaterów tego dnia, ich rodziny, patronów oraz pozostałe osoby obecne na sali. - 13 stycznia 2015 większość z was składała przede mną ślubowanie jako aplikanci adwokaccy i wtedy rozpoczęła się wasza przygoda z adwokaturą. Ta „trzynastka” okazała się szczęśliwa bo wszyscy zdaliście egzamin adwokacki, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jesteście chlubą naszej izby – powiedziała dziekan Mazur, zwracając się do młodych adwokatów.

Dziekan podkreśliła, że uzyskanie takiego wyniku na egzaminie to zasługa pracowitości, szkolenia oraz patronów, u których przyszli adwokaci zdobywali pierwsze doświadczenia zawodowe. Przypomniała także młodym adwokatkom i adwokatom, że rozpoczynają pracę w trudnym okresie.

Żyjemy w czasach, które historycy prawa określą jako ciekawy okres. Zasypiamy w jednym systemie prawnym, a budzimy się w innym. Pamiętajcie, aby wykonywać swój obowiązek rzetelnie i zgodnie z prawem. Różnimy się sympatiami politycznymi, wiarą i postrzeganiem praw społecznych, ale musimy pamiętać, że najważniejszym prawem w tym kraju jest prawo zapisane w Konstytucji, to umowa między każdym obywatelem Państwa a Państwem – podkreśliła dziekan Mazur.

Przed złożeniem ślubowania, obecni na uroczystości patroni założyli swoim byłym aplikantom, a obecnie adwokatom, togi adwokackie. Było to symboliczne pasowanie na adwokata.

Następnie nowi adwokaci złożyli przed dziekan ORA ślubowanie adwokackie, po którym indywidualnie podpisywali protokół ślubowania i otrzymywali od dziekan gratulacje, egzemplarz Konstytucji RP oraz pamiątkowy dyplom.

Adwokaci odebrali także upominki w postaci wydawnictw prawniczych od obecnych na sali przedstawicieli firm: Wolters Kluwer  oraz C.H. Beck.

Następnie były gratulacje oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

Fot. Dariusz Gackowski 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry