Ślubowanie adwokackie w izbie kujawsko-pomorskiej


W wyjątkowo uroczystej i sympatycznej oprawie w dniu 4 sierpnia 2018 roku złożyli ślubowanie adwokaci Izby Kujawsko-Pomorskiej. Po latach „terminowania” w roli aplikantów, po trudach egzaminu adwokackiego, togi założyło 27 koleżanek i kolegów.

W hotelu „MERCURE”, adw. Ewa Wielińska, rzecznik prasowy ORA w Toruniu, szczególnie ciepło powitała rodziny młodych adwokatów, które przez lata wspierały swych bliskich w  trudnej drodze do palestry, a w dniu ślubowania czuły dumę, radość i satysfakcję. Gośćmi uroczystości byli m.in. prof.  dr hab. Violetta Konarska-Wrzosek, sędzia Sądu Najwyższego Zbigniew Myszka, prof. dr hab. Tadeusz Wasilewski.

Adw. Wiktor Indan-Pykno, dziekan ORA w Toruniu, nie krył wzruszenia zwracając się do młodych adwokatów. Akcentował, że tak liczny rocznik wchodzi do zawodu w 100-lecie odrodzonej Adwokatury. Przypomniał o znaczeniu zasad etycznych, bez których wykonywanie zawodu adwokata nie jest możliwe, zwłaszcza w tak szczególnych, wymagających czasach.

Adw. Jan Kwietnicki, kierownik szkolenia ORA w Toruniu, gratulując bardzo dobrze zdanego egzaminu, życzył młodym adwokatom satysfakcji w wykonywaniu zawodu. Przypominał o odpowiedzialności za klientów, którzy powierzać im będą swoje najważniejsze sprawy. Przestrzegał, że wszystkie procesy wygrywają wyłącznie bohaterowie książek Grishama.

W przejmującej ciszy młodzi adwokaci powtarzali odczytywane przez dziekana ORA słowa roty ślubowania. W oczach wielu bliskich i w oczach patronów widać było łzy wzruszenia.

Patroni zakładali młodym adwokatom togi. Młodzi koledzy mieli trochę problemów: a to żabot gdzieś się zaplątał, a to kołnierz się schował. W końcu toga to suknia fałdzista, nic dziwnego, że kobietom szło to jak z płatka.

Świeżo pasowani na adwokatów odbierali gratulacje od dziekana i członków ORA. Sponsorzy: LEXIS Nexis, Wolters Kluwer Polska i Wydawnictwo BECK przygotowali dla wszystkich upominki.

Były też nagrody. Za znakomicie zdany egzamin nagrody od ORA i Wydawnictwa BECK otrzymali adw. Weronika Miler i adw. Radosław Schulz.

Wśród ślubujących były trzy osoby, które do egzaminu adwokackiego nie przystąpiły, gdyż podstawą wpisu na listę było uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Te dokonania naukowe są udziałem adw. Agaty Kleczkowskiej, adw. Agnieszki Woźniak i adw. Remigiusza Wrzoska.

 Mimo, że nie strój zdobi człowieka, to w pięknych nowych togach nasza kujawsko-pomorska adwokacka młodzież prezentowała się olśniewająco.

Podziękowania za wsparcie przez lata aplikacji, za trud włożony przez patronów, kierownika szkolenia i wszystkich wykładowców złożyła adw. Dominika Bołądź.

Uroczystość uświetnił występ duetu sióstr Kępisty. Maria i Julia doskonale się uzupełniają: Julia śpiewa, gra na wiolonczeli, jest również autorką tekstów, natomiast Maria komponuje i gra na wibrafonie.

Imprezę zakończył toast za pomyślność 27 nowych adwokatów Izby Kujawsko-Pomorskiej oraz poczęstunek. Dziekan i członkowie ORA odbierali podziękowania od wzruszonych rodzin nowych adwokatów, za zaproszenie na spotkanie, które do końca życia pozostanie w ich pamięci.

adw. Ewa Wielińska, rzecznik prasowy ORA w Toruniu

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry