Ślubowanie adwokatów w Izbie Adwokackiej w Bielsku-Białej

Ślubowanie nowych adwokatów Izby w Bielsku-Białej miało miejsce 13 września. W uroczystości wziął udział adw. Przemysław Rosati, prezes NRA.

Po trudach aplikacji i ciężkim egzaminie nadszedł dzień, kiedy nowi adwokaci mogli założyć togę i złożyć wobec Dziekana ORA adwokackie ślubowanie.

Uroczystość odbyła się w Sali Redutowej Hotelu Pod Orłem w Bielsku-Białej. Atmosfera była podniosła – piękny hymn, ważne i poruszające przemówienie dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej adw. Krzysztofa Steca, obecność i mądre, dające do myślenia słowa prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Przemysława Rosatiego, waga wypowiadanego ślubowania. Bohaterom tego dnia towarzyszyli członkowie Okręgowej Rady Adwokackiej, goście z Izby katowickiej, przedstawiciele sądów, wykładowcy, patroni, członkowie rodziny i przyjaciele. Wspólne zdjęcie będzie dla nowych adwokatów pamiątką tego wyjątkowego dnia.

W nieoficjalnej części uroczystości zespół "Dzień Dobry" zagrał świetny koncert złożony przede wszystkim w coverów Marka Grechuty. Był też czas na rozmowy przy lampce wina i poczęstunku, na podziękowania, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.

Naszym nowym Koleżankom i Kolegom życzymy, żeby nasz zawód przyniósł im dużo radości i satysfakcji. Żeby pozostali zaangażowani, odważni, wrażliwi i mądrzy. Powodzenia!

adw. Anna Gólska

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry