Ślubowanie aplikantów izby kieleckiej

W przededniu 100. rocznicy podpisania przez naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego Dekretu w przedmiocie statutu tymczasowego Palestry Państwa Polskiego, 20 grudnia 2018 r. aplikanci adwokaccy Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach złożyli uroczyste ślubowanie.

Dla szesnastu aplikantów było to wyjątkowe wydarzenie. Adw. Jerzy Zięba, dziekan ORA w Kielcach, cytował słowa ks. prof. Józefa Tischnera, skierowane w stanie wojennym, blisko 37 lat temu, do sędziów: „Jesteście solą ziemi. Biada wam, jeśli o tym zapominacie. A czas próby jest krótki”. Dziekan podkreślił ponadczasowe i uniwersalne przesłanie tych słów. Życzył aplikantom, aby mieli odwagę sprostać wyzwaniom teraźniejszości i bronili wartości, na wierność którym uroczyście ślubowali.

Po zakończeniu uroczystości, dziekan zaprosił aplikantów do wspólnego zdjęcia pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności w Kielcach, które w sposób symboliczny będzie łączyć dzisiejsze ślubowanie z aktem powołania przed 100 laty Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry