Spotkanie autorskie z adw. Jackiem Duboisem

To pierwsza po pandemii okazja do spotkania w siedzibie ORA w Warszawie z wybitnym adwokatem, świetnym pisarzem i niezwykle serdecznym człowiekiem – mecenasem Jackiem Dubois. Sala im. H. Krajewskiego w dn. 7 grudnia br. wypełniła się po brzegi. Rozmowę z autorem z okazji premiery książki „Linia Obrony” poprowadziła Monika Sobień-Górska, dziennikarka, scenarzystka i pisarka.

Spotkania autorskie z mec. Jackiem Dubois cieszą się dużą frekwencją i towarzyszy im niepowtarzalna atmosfera. Nasze progi odwiedzili wyjątkowi goście: prof. Tomasz Grodzki – marszałek Senatu RP, Krzysztof Kwiatkowski – senator RP i przewodniczący Komisji Ustawodawczej, SSO Igor Tuleya, lektorka audiobooka Patrycja Woy-Wojciechowska, Iga Rembiszewska – Dyrektor Purple Book, adw. dr Andrzej Malicki, członek NRA, adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, wicedziekan ORA w Warszawie, przyjaciele oraz rodzina autora. Licznie przybyli również aplikanci adwokaccy izby warszawskiej.

Gości powitał adw. Mikołaj Pietrzak, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Linia obrony bywa często skuteczna, ale czasami także przewrotna. Jacek Dubois oddaje w ręce czytelników fikcję literacką, dla której inspiracją było jego wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Linia obrony to zbiór siedmiu opowiadań, pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych, niż zakładali jego twórcy. Znajdziemy tu teksty o prawnikach, którzy dla własnej korzyści naginają prawo. O leciwej bizneswoman, która pragnąc zabezpieczyć schedę zainicjowała iście książkową intrygę. O przedsiębiorczej młodej ekonomistce, która marzyła o zastaniu pisarką i w zaskakujący sposób wykorzystała swoje talenty, by osiągnąć ten cel. Czy o ambitnym biznesmenie, który w niecodzienny sposób zawalczył o awans w pracy. Wszystkie opowiadania są błyskotliwe, intrygujące, czasem zabawne, ale zawsze zmuszają do myślenia i przestrzegają przed ferowaniem pochopnych wyroków.

Podczas wieczoru autorskiego wszyscy uczestnicy mieli okazję uzyskać dedykację od autora. Rozmowy i dyskusje w kuluarach trwały do późnych godzin wieczornych. Autor kończy pisanie następnej książki i kolejne spotkanie już jest planowane w przyszłym roku.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji spotkania jak zwykle niezawodnym aplikantom naszej Izby apl. adw. Ewie Błędniak, Staroście 1 roku oraz apl. adw. Maksymilianowi Jabłeckiemu.

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry