Spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej


Tradycyjne spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej odbyło się 15 grudnia br. w bydgoskim Hotelu „Pod Orłem” 

W wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, w tym adw. Jerzy Glanc, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, SSR Jacek Wojtycki, prezes Sądu Rejonowego, SSO Włodzimierz Hilla, prezes Związku Prawników Polskich w Bydgoszczy oraz licznie zgromadzeni adwokaci i aplikanci Bydgoskiej Izby Adwokackiej.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie adw. Justyny Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy, która złożyła zebranym życzenia w imieniu wszystkich członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. - Jesteśmy dowodem na to, jak wielka siła tkwi w świętach Bożego Narodzenia. Nie każda grupa zawodowa może się pochwalić tym, że szczególnie teraz, w tak ciężkich czasach, kiedy mamy mało czasu nawet dla swoich najbliższych, znajdujemy chwilę, żeby się spotkać i ze sobą porozmawiać. To jest niezwykle budujące. - powiedziała. - Życzymy Państwu pięknych, radosnych Świąt, aby przy wigilijnym stole zasiedli z Wami wszyscy ci, którzy są Wam bliscy i żebyście każdego dnia mogli odnajdywać w sobie radość. Wszystkiego dobrego. – dodała.

Głos zabrał także opiekun izby bydgoskiej adw. Jerzy Glanc. - Chcę powiedzieć, że jesteście izbą wybraną. 20 stycznia 2018 roku to właśnie tu w Bydgoszczy rozpoczynamy obchody 100-lecia Adwokatury Polskiej. Wierzę głęboko, że ten nadchodzący rok, ten rok 100-lecia Adwokatury będzie również dla Was rokiem wyjątkowym i że wszyscy będziecie uczestniczyli w tych wydarzeniach i czerpali z nich ogromną radość. – powiedział wiceprezes NRA. - Gratuluję Wam, bo jesteście środowiskiem bardzo widocznym w Bydgoszczy. Jesteście nie tylko dla siebie, czy waszych klientów, ale jesteście także bardzo ważnym ogniwem tego środowiska. Życzę Wam wszystkiego dobrego na te Święta. Wyciszmy spory, wyciszmy różnice zdań i spędźmy ten czas jak najlepiej. – dodał.

Następnie zgromadzeni na sali goście tradycyjnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Po części oficjalnej nadszedł czas na niespodziankę w postaci występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pruszcza, która wykonała najpiękniejsze kolędy i pastorałki takie, jak m.in. „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Cicha noc”. Po części artystycznej zgromadzeni goście zasiedli wspólnie do uroczystej kolacji.


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski