Spotkanie opłatkowe bydgoskiej izby adwokackiej

Tradycyjne spotkanie opłatkowe bydgoskiej izby adwokackiej odbyło się 20 grudnia 2019 r. W wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, m.in. adw. Jerzy Glanc, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, opiekun bydgoskiej izby i Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Zjawili się także przedstawiciele środowiska sędziowskiego: sędzia Adam Sygit, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia”, oddziału bydgoskiego, sędzia Włodzimierz Hilla, prezes Związku Prawników Polskich, oddziału bydgoskiego, prokurator rejonowy, Andrzej Milewski, dr hab. Janusz Kutta, prof. nadzw. KPSW, adw. Jan Junk, nestor bydgoskiej izby oraz licznie zgromadzeni adwokaci i aplikanci bydgoskiej izby.  

Spotkanie rozpoczęło przemówienie adw. Justyny Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy, która złożyła zebranym życzenia w imieniu wszystkich członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy: –  Życzymy wam, aby w tę wigilijną noc bez względu na powody, dla których świętujecie, żebyście rozwiązali wszystkie konflikty i w zgodzie zasiedli przy świątecznym stole. Życzymy wam, abyście nie byli samotni, ani w święta, ani w każdy inny dzień roku i  żebyście zawsze mieli obok siebie kogoś bliskiego, komu możecie spojrzeć w oczy i powiedzieć - dziękuję.   

Głos zabrała także adw. Ewa Czerska, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej. - Marzenia się spełniają. Dzięki wytrwałości pani dziekan, nasza izba będzie gospodarzem przyszłorocznego Krajowego Zjazdu Adwokatury. Stało się tak również, jesteśmy tego pewni, dzięki przychylności i życzliwości władz naszego miasta, za co bardzo dziękujemy. Z okazji świąt życzę, aby Adwokatura dokonała w właściwego wyboru, wyboru praworządności, solidarności z innymi zawodami, ale i z obywatelami. Niezależne sądy to miejsce naszej pracy, życzmy sobie, abyśmy to miejsce obronili. Nam wszystkim życzę odwagi w sytuacjach pozornie beznadziejnych i abyśmy trwali w tych naszych wyborach.  

Adw. Justyna Komoska, rzecznik dyscyplinarny powiedziała:  

-Życzę nam wszystkim, aby mimo tej rzeczywistości, która nie nastraja nas pozytywnie, żeby przez te kilka świątecznych chwil, udało nam się wrócić do czasów dzieciństwa, kiedy nasze problemy były błahe, kiedy byliśmy spokojni, o to co wydarzy się kolejnego dnia i kiedy wszystko odczuwało się znacznie intensywniej.  

Prezes sądu dyscyplinarnego, adw. Grażyna Michalska dodała życzenia zdrowia i wytrwałości. - Życzmy sobie dużo siły - powiedziała.

Głos zabrał także wiceprezes NRA, adw. Jerzy Glanc:  

-Wasza izba przewyższa swoją aktywnością dużo większe izby i to jest zauważalne i bardzo doceniane i to właśnie zadecydowało o tym, że przyszłoroczny Krajowy Zjazd Adwokatury, będzie organizowała Bydgoszcz. Serdecznie gratuluję pani dziekan, Okręgowej Radzie Adwokackiej, ale gratuluję także wszystkim koleżankom i kolegom z Bydgoszczy, bo to także wasza zasługa. Z okazji Bożego Narodzenia, pragnę życzyć państwu, aby spotkania przy świątecznym stole, nie były motywowane tylko tradycją, ale głównie potrzebą bycia razem, niezależnie od poglądów politycznych.  

Następnie zgromadzeni na sali goście tradycyjnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia, po czym przyszedł czas na wspólne kolędowanie. O oprawę muzyczną zadbali absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej, Kamila Łozińska (śpiew) i Kacper Kasprzak (keyboard), którzy wykonali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Po części artystycznej zgromadzeni goście zasiedli wspólnie do uroczystej kolacji, podczas której podziwiać mogli pokaz zdjęć przypominających świąteczne spotkania izby w minionych latach.


Fot. Przemek Obarski

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry