Spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej


Tradycyjne spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej odbyło się 16 grudnia. Wziął w nim udział m.in. wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jerzy Glanc.

W uroczystości wzięli udział znakomici goście i przyjaciele bydgoskiej izby m.in. prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, SSO Mariola Urbańska-Trzecka, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jerzy Glanc, prezes Związku Prawników Polskich w Bydgoszczy, SSO Włodzimierz Hilla, prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, SSO Tomasz Adamski oraz licznie zgromadzeni adwokaci i aplikanci Bydgoskiej Izby Adwokackiej.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie adw. Justyny Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy. - Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, który liczy się o zmroku. Dzień gdy jesteśmy wszyscy. Jak prosto i zarazem celnie treść współczesnej pastorałki oddaje wszystko to, co niesie Wigilia i Boże Narodzenie. Tekst ten, mimo lat, nie traci nic na aktualności. W imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów z Okręgowej Rady Adwokackiej życzę wszystkim, abyście te święta mogli  spędzić w gronie najbliższych.  Bądźmy lepsi dla siebie, odnajdujmy radość w sobie. Pamiętajmy i dbajmy o to, aby w wieczór wigilijny nikt nie pozostał sam - powiedziała. - Życzymy Wam takich świąt, jakie sobie zaplanowaliście i wymarzyliście. Życzymy wam również wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku. - dodała

Następnie zgromadzeni na sali goście tradycyjnie podzielili się opłatkiem i złożyli świąteczne życzenia. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, która stanowiła niespodziankę wieczoru. Na scenie pojawił się zespół, złożony z adwokatów i aplikantów adwokackich w tym: adw. Beata Lorkowska, adw. Alicja Jarzemska, adw. Zuzanna Tatkowska, adw. Jarosław Wyrębski,  adw. Michał Bukowiński, adw. Maciej Adamowicz oraz aplikanci: Joanna Wawrzyniak-Zaczyńska, Łukasz Grochowski, Franciszek Gąsiorek, Beata Latanowicz, Paulina Rodewald, Mariola Wach, Weronika Erdmann pod kierownictwem adw. Justyny Mazur. Adwokaci i aplikanci przygotowali występ w trakcie którego wykonali najpiękniejsze kolędy i pastorałki takie jak m.in. „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Cicha noc”. Na gitarze towarzyszył śpiewającym aplikant Tomasz Szamocki.  

Po części artystycznej zgromadzeni goście zasiedli wspólnie do uroczystej kolacji, której oprawę oprócz wybrzmiewających w tle kolęd stanowiła prezentacja archiwalnych zdjęć, przywracających wspomnienia o minionych spotkaniach wigilijnych Bydgoskiej Izby Adwokackiej.  

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry