Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dziekana ORA w Bielsku-Białej


I Otwarty Turniej Adwokatów i Środowisk Prawniczych  w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej odbył się 8-10 grudnia w miejscowości Zawoja, koło Suchej Beskidzkiej. Wśród uczestników byli m.in. goście z Ukrainy.

W sportowym wydarzeniu wzięło udział osiem drużyn: reprezentanci izby kieleckiej, katowickiej, lubelskiej, krakowskiej, drużyna Prawników z Przemyśla, Adwoteam Równe, goście  z Ukrainy oraz dwie ekipy izby bielskiej. Początkowo rozgrywane były mecze fazy grupowej, które wyłoniły pary półfinałowe oraz rywali w meczach o miejsca od 5 do 8. W meczu o siódme miejsce naprzeciwko siebie stanęły ekipy z Ukrainy oraz Lublina. Po emocjonującym pojedynku, lepsi okazali się koledzy z Ukrainy pokonując Lublin 3:2. Mecz o piąte miejsce był bratobójczym pojedynkiem ekip spod Klimczoka. Górą była umowna „jedynka” bielska. Dla obu drużyn był to debiut na tego typu imprezie, więc wynik oceniać należy pozytywnie.

Mecze strefy medalowej sięgały do poziomu zawodowej piłki. W pierwszym półfinale, zakończonym wysokim, hokejowym wynikiem, decydująca się na otwartą piłkę ekipa krakowska została skarcona przez Katowice aż 6:0. Rezultat nie oddaje jednak poziomu gry kolegów z Grodu Kraka. Drugi półfinał był pojedynkiem polotu z dyscypliną i pokazał, że obie te cechy są względem siebie jak najbardziej równoważne. Regulaminowy czas meczu,  w którym Kielce podejmowały Prawników z Przemyśla, zakończył się remisem 1:1. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, w których lepszymi egzekutorami okazali się koledzy  z województwa podkarpackiego.

Przed wielkim finałem kibice mieli przyjemność zobaczyć jakże porywające spotkanie o trzecie miejsce, gdzie Kielce podejmowały Kraków. Przedstawiciele tych dwóch jakże piłkarskich miast, zapewnili mecz na doskonałym poziomie. Ostatecznie lepsi okazali się kielczanie pokonując ekipę z Krakowa 5:2.

W finale mistrzowie piłkarskiej dramaturgii Prawnicy z Przemyśla podejmowali grającą niczym walec ekipę z Katowic. Regulaminowy czas okazał się dla ekipy z Katowic najtrudniejszy w całym turnieju, bowiem widmo porażki wcześniej nie zajrzało im w oczy tak głęboko. Prawnicy z Przemyśla na 6 sekund przed końcem mieli tzw. przedłużony rzut karny i mogli przesądzić losy meczu. Katowiczan uratował jednak bramkarz i w ten sposób stało się jasne, że o ostatecznym triumfie decydować będą rzuty karne. W serii „jedenastek” (umownych w tym wypadku) pierwsze skrzypce odegrali bramkarze obu ekip. Po siedmiu seriach lepsza okazała się ekipa z Górnego Śląska, której zwycięstwo w finale dał bramkarz Dawid Bilski.

Oficjalnym zakończeniem turnieju była uroczysta gala w goszczącym uczestników Hotelu Beskidzki Raj w Stryszawie. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej, adw. Stanisław Perucki, przed wręczeniem pucharów i statuetek za indywidualne wyróżnienia podziękował uczestnikom za wspaniałą sportową walkę i przybycie. Głos zabrał także adw. Andrzej Sopata, dzięki któremu udział w turnieju wzięli Koledzy z Ukrainy. Podziękowania odebrała także czwórka sędziowska prowadząca cały turniej na bardzo wysokim poziomie. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Kowalski z Przemyśla, zaś bramkarzem Dawid Bilski z Katowic.

O dalszą część wieczoru zadbał Oficjalny Partner Turnieju Volvo Auto-Boss - Autoryzowany Dealer i Serwis Volvo, który zorganizował quiz z nagrodami dla zebranych gości oraz rozdał atrakcyjne upominki. Inną niewątpliwą atrakcją była możliwość przetestowania samochodów marki Volvo w prawdziwie zimowych warunkach.

Praca głównych pomysłodawców oraz organizatorów adw. Krzysztofa Lewandowskiego, adw. Karola Dudziaka jak i Komisja Integracji Środowiskowej i Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej  w Bielsku-Białej dała wspaniały efekt, który został doceniony przez wszystkich gości.             

Wszystkim obecnym w imieniu bielskiej adwokatury dziękujemy za przybycie, zapraszając oczywiście za rok.

Wicedziekan ORA
w Bielsku-Białej
adw. Krzysztof Stec

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry