V Koncert Bożonarodzeniowy Izby Adwokackiej w Warszawie


V Koncert Bożonarodzeniowy Izby Adwokackiej w Warszawie odbył się 20 grudnia 2018 r. Organizatorem była Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu warszawskiej ORA.

Cieszące się dużym zainteresowaniem wyjątkowe spotkanie w sali im. Henryka Krajewskiego w siedzibie izby, zgromadziło liczne grono adwokatów i aplikantów adwokackich. Koncert otworzył dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, który powitał uczestników i życzył zgromadzonym gościom miłej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim utalentowanym uczestnikom serdeczne podziękowania przekazała wicedziekan, adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska.  Obecni byli także m.in. adw. Bartosz Przeciechowski, członek Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Kamil Szmid, członek Okręgowej Rady Adwokackiej.

W programie imprezy utalentowani adwokaci i jedna aplikantka adwokacka zaprezentowali ciekawy i zróżnicowany świąteczny repertuar obejmujący zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak i piosenki świąteczne.

Atmosfera tego koncertu, podobnie jak i w poprzednim roku, była wyjątkowa. Gromkie brawa padały po każdym z występów. Publiczność była zachwycona profesjonalizmem, zaangażowaniem, wysokim poziomem występów oraz różnorodnością repertuaru.

Przepiękne utwory o tematyce świątecznej i kolędy zaśpiewali, a także zagrali na gitarze: apl. adw. Katarzyna Szwedowicz, adw. Katarzyna Majer-Gębska, adw. Dominika Tomaszewska, adw. Tuan Pham, adw. Mikołaj Orzechowski, adw. Anna Stafiej (w duecie z Agatą Jędrzejewską) oraz adw. Konrad Opalski.

Koncert poprowadziły adw. Dominika Tomaszewska oraz adw. Joanna Tkaczyk. 

Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy wykonali kolędę „Bóg się rodzi”, a w drugie części dołączyli także przedstawiciele władz samorządowych. Wykonawcom towarzyszył pianista Michał Bruliński.

Niespodzianki dla wykonawców ufundowało Wydawnictwo CH Beck oraz Kancelaria Adwokacka Ad Exemplum, które artystom wręczyli Kamil Kowalski oraz adw. Agata Rewerska, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Po koncercie wszyscy goście do późnych godzin wieczornych mieli okazję do rozmów w kuluarach przy świątecznym poczęstunku. 

Koncert był także wyjątkową okazją do spotkania świątecznego Sekcji Praktyków Prawa i starostów wszystkich lat aplikacji adwokackiej.

Szczególne podziękowania należą̨ się adw. Katarzynie Majer-Gębskiej, która sprawowała pieczę nad całokształtem wydarzenia, adw. Monice Rajskiej, adw. Dominice Tomaszewskiej, oraz adw. Joannie Tkaczyk z Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, organizatorkom Koncertu.

W nowym roku 2019 zapowiadamy koncert piosenek warszawskich w związku z obchodami 100-lecia Izby Adwokackiej w Warszawie.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski