VI Karnawałowy Bal Aplikantów Izby Warszawskiej


Aplikanci adwokaccy spędzili piątkowy wieczór 22 stycznia 2016 roku, bawiąc się na VI Karnawałowym Balu Aplikantów Adwokackich. Wydarzenie miało miejsce w wyjątkowej scenerii Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim. Wzięło w nim udział ok. 800 aplikantów i ich gości. 

Bal został uroczyście otwarty przez prowadzących, w roli których wystąpili apl. adw. Dominika Tomaszewska oraz apl. adw. Piotr Babiarz. W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej gości powitał adw. Paweł Rybiński, dziekan ORA Warszawa. Następnie zabrał głos przewodniczący Samorządu Aplikantów Adwokackich apl. adw. Michał Pomorski, witając koleżanki i kolegów, podziękował adw. Pawłowi Rybińskiemu, adw. Annie Borkowskiej – kierownikowi Działu Szkolenia Aplikantów Adwokackich oraz wszystkim członkom Rady wraz z pracownikami Biura za trzyletnią owocną współpracę z Samorządem Aplikantów Adwokackich. Na koniec życzył koleżankom i kolegom III roku powodzenia na egzaminie adwokackim.

Otwarcie Balu uświetnił „Koncert Talentów”, w którym można było usłyszeć największe przeboje lat 70, 80 i 90-tych w wykonaniu naszych utalentowanych aplikantów. Koncert rozpoczął się od występu apl. adw. Anny Stafiej, która wykonała „Neh Nah Nah” z repertuaru Vaya Con Dios, po czym do tańca wszystkich porwał apl. adw. Tuan Phan śpiewając „Footloose” z repertuaru Kenniego Loggins oraz „Uptown Funk” Bruno Marsa. Następnie na scenie pojawiał się apl. adw. Fredy Furst ze słynnym utworem z filmu „Desperado”. Na zakończenie utwory gitarowe w genialnych aranżacjach zaprezentował apl. adw. Maciej Jamiołkowski, a w piosence finałowej „I love rock and roll” wraz z nim na scenę wyszła ponownie apl. adw. Anna Stafiej.

Aby tradycji stało się zadość, po północy usłyszeliśmy „Sen o Warszawie” w wykonaniu apl. adw. Frediego Fursta, któremu w tym roku na scenie towarzyszył adw. Paweł Rybiński – Dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie.

Nad oprawą muzyczną Balu czuwał DJ Boogie – koneser dobrego stylu, który jest znaną marką na warszawskiej scenie klubowej.

Podczas Balu odbył się również „Turniej Wiedzy Aplikanta”, w ramach którego trzy 3-osobowe drużyny rywalizowały odpowiadając na pytania z zakresu prawa cywilnego, karnego i administracyjnego. Niektóre z nich wcale nie były łatwe. Z tego boju zwycięsko wyszła drużyna w składzie: apl. adw. Magdalena Niegierewicz, apl. adw. Adriana Jaroszek oraz apl. adw. Marcin Kamiński.

W jury konkursu zasiedli: adw. Andrzej Orliński – wicedziekan Izby Adwokackiej w Warszawie, adw. Jakub Jacyna – Skarbnik Rady oraz adw. Monika Rajska – Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkurs ufundowało Wydawnictwo C.H. Beck – partner merytoryczny wydarzenia, które wręczył przedstawiciel - Pan Kamil Kowalski.

Partnerem wydarzenia była także iTaxi jedna z największych sieci taxi w Polsce, dzięki której gości Balu odbierani byli spod samej bramy zegarowej na Placu Zamkowym.

Foto: Michał Borowski, Fotograf Łódź

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski