VII Otwarty Turniej Piłki Nożnej Adwokatury Polskiej w Warszawie

VII Otwarty Turniej Piłki Nożnej Adwokatury Polskiej odbył się 18 maja 2019 w Hali Piłkarskiej Bemowo w Warszawie. Rywalizowało ze sobą 14 drużyn reprezentujących samorządy prawnicze z całej Polski.

Wśród ok. 140 uczestników znaleźli się prawnicy m.in. z Warszawy, Katowic, Kielc, Częstochowy, Łodzi oraz Lublina. Jest to największa impreza sportowa organizowana przez Izbę Adwokacką w Warszawie. W tym roku po raz trzeci organizację wydarzenia wsparła Komisja Integracji Środowiskowej Kultury Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej. Oficjalnego otwarcia Turnieju oraz przywitania zawodników oraz gości dokonał dyrektor Turnieju – Paweł Leszczyński oraz adw. Joanna Tkaczyk – wiceprzewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu ORA w Warszawie.

W Turnieju brały udział drużyny reprezentujące lokalne samorządy oraz drużyny tworzone ad hoc wyłącznie z przedstawicieli zawodów prawniczych. W ciągu jednego dnia rozegrano łącznie ponad 30 meczów trwających po 20 minut. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich meczów pieczę sprawowali doświadczeni sędziowie piłkarscy. Zawodnikom towarzyszyły rodziny oraz znajomi. W tym roku dopisała piękna pogoda, więc zawodnicy oraz rodziny w przerwach korzystali z przyboiskowego ogródka oraz smacznego grilla.

W finale Turnieju spotkała się reprezentacja Izby Adwokackiej w Łodzi oraz drużyna Kontratypy. Adwokaci z Warszawy po bardzo wyrównanym meczu oraz widowiskowych rzutach karnych pokonali adwokatów z Łodzi. Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy drużyny reprezentującej Okręgową Radę Adwokacką w Częstochowie pokonując przedstawicieli katowickiego samorządu komorniczego Izbę Komorniczą w Katowicach.

Królem strzelców został Karol Jakubczyk (ORA Kielce) – 12 bramek, nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Łukasz Piątkowski (ORA Częstochowa) a puchar dla najlepszego zawodnika przypadł Gianfranco Ricci (Kontratypy).

Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Kamila Szmida oraz nagrody ufundowane przez Naczelną Radę Adwokacką i Izbę Adwokacką w Warszawie.

Fundatorami nagród było wydawnictwo C.H. Beck oraz Wolters Kluwer. Specjalne podziękowania za doskonała organizację dla Pawła Leszczyńskiego z Hali Piłkarskiej Bemowo.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie dziękuje również członkom samorządu, którzy zaangażowali się w czasochłonne przygotowania do imprezy: adw. Albertowi Stankiewiczowi – pomysłodawcy turnieju, adw. Monice Rajskkiej, adw. Marcie Wyszyńskiej, adw. Joannie Tkaczyk, adw. Jakubowi Szczepkowskiemu, adw. Konradowi Pawłowi Opalskiemu oraz apl. adw. Łukaszowi Borkowskiemu i apl. adw. Alinie Malanchyn.

Siódma już edycja Turnieju tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem, co wskazuje na potrzebę rywalizacji nie tylko na sali sądowej, lecz także w konfrontacji sportowej. Uczestnicy wydarzenia potwierdzili, że kochają piłkę nożną i nie stronią od zmagań również na tym polu.

adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
adw. Joanna Tkaczyk – Wiceprzewodnicząca Komisji
adw. Marta Wyszyńska – główny organizator, Członek Komisji
adw. Albert Stankiewicz – członek Komisji
adw. Jakub Szczepkowski – członek Komisji
adw. Konrad Opalski – członek Komisji
apl. adw. Łukasz Borkowski
apl. adw. Alina Malanchyn

INFORMACJE O WYNIKACH:
MIEJSCA:
I – Kontratypy
II – ORA Łódź
III – Częstochowa

NAJLEPSI ZAWODNICY:
Król strzelców: Karol Jakubczyk
Najlepszy zawodnik:
Najlepszy bramkarz: Łukasz Piątkowski

FAZA FINAŁOWA:
Ćw. I: Częstochowa – ORA Lublin
Ćw. II: ORA Łódź – ORA Pro Nobis
Ćw. III: OIRP Lublin – IK Katowice
Ćw. IV: IK Warszawa – Kontratypy
PF. I: Częstochowa – ORA Łódź
PF. II: IK Katowice – Kontratypy
MECZ O III MIEJSCE:
Częstochowa – IK Katowice

FINAŁ:
ORA Łódź – Kontratypy (2:2) (karne 4:3)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry