VIII Otwarte Mistrzostwa Polski Adwokatów w Brydżu Sportowym

Ósme Otwarte Mistrzostwa Polski Adwokatów w Brydżu Sportowym odbyły się od 5 do 7 kwietnia 2019 r. w Olsztynie. Impreza została zorganizowana przez olsztyńską izbę adwokacką przy wsparciu finansowym Naczelnej Rady Adwokackiej. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był adw. Andrzej Szydziński, który bardzo dobrze i sprawnie zorganizował i przeprowadził całą imprezę, co zgodnie podkreślali wszyscy uczestnicy mistrzostw.

Mistrzostwa odbyły się w sali konferencyjnej hotelu „Omega”, położonym nad malowniczym jeziorem Krzywym. Jednak uczestnicy mistrzostw mniejszą uwagę zwracali na walory krajobrazowe i piękną słoneczną pogodę,  a większą -  na sportową i zaciętą rywalizację przy stolikach brydżowych.

W mistrzostwach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek – w tym 15 adwokatów i 10 osób reprezentujących inne zawody prawnicze. Niestety, kilkanaście osób, które zapowiedziały swój udział w Mistrzostwach, z różnych przyczyn losowych nie wzięło w nich udziału.

Zawody zostały rozegrane w kilku kategoriach, a nagrody, dyplomy i puchary za zdobycie trzech pierwszych miejsc zostały wręczone przez dziekana ORA w Olsztynie adw. Stefana Salamona i organizatora Mistrzostw z ramienia ORA w Olsztynie adw. Andrzeja Szydzińskiego.

Indywidualnym Mistrzem Adwokatury został adw. Marek Dargas z Mińska Mazowieckiego,  II miejsce zajął adw. Jan Wasilewski z Olsztyna, a III miejsce – adw. Paweł Bubnowski  również z Olsztyna.

Mistrzami Adwokatury w turnieju na zapis maksymalny zostali adwokaci: Czesław Reut i Andrzej Szydziński z Olsztyna, II miejsce zdobyli adwokaci: Lech Kasprzyk i Krzysztof Hłąd z Częstochowy, a III miejsce zajęli adwokaci: Marek Dargas z Mińska Mazowieckiego i Wiktor Kołakowski z Ciechanowa.

Mistrzami Adwokatury na zapis meczowy (imp) zostali adwokaci: Czesław Reut i Andrzej Szydziński z Olsztyna, II miejsce zdobyli adwokaci: Lech Kasprzyk i Krzysztof Hłąd z Częstochowy, a III miejsce zajęli adwokaci: Paweł Bubnowski i Jan Wasilewski z Olsztyna.

Drużynowymi Mistrzami Adwokatury zostali adwokaci: Paweł Bubnowski, Jan Wasilewski i Roman Zieliński oraz p. Adam Nelkowski, II miejsce zdobyli adwokaci: Czesław Reut i Andrzej Szydziński oraz p. Ryszard Olenderek (prokurator) i p. Zbigniew Sabała (sędzia).

Najwszechstronniejszym adwokatem-brydżystą został adw. Roman Zieliński z Biskupca.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw reprezentowali wysoki poziom sportowy i mimo wyczerpujących turniejów (trwających nawet po 4 godziny), cały czas mieli dobry nastrój. Zgodnie podkreślano wspaniałą atmosferę całej imprezy i wyrażano chęć udziału w kolejnych Mistrzostwach.

W sobotni wieczór, po całodniowych zmaganiach, uczestnicy mistrzostw spotkali się na uroczystej kolacji, która była okazją do dalszej integracji i wielu rozmów na różne tematy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w tych mistrzostwach i serdecznie zapraszają na kolejne mistrzostwa w przyszłym roku. Dziękują także sędziemu zawodów – Panu Adamowi Nelkowskiemu, który zawsze służył zawodnikom swoją wiedzą i rozstrzygał ich wątpliwości w czasie gry.

Jednocześnie organizatorzy dziękują Naczelnej Radzie Adwokackiej i Okręgowej Radzie Adwokackiej w Olsztynie za wsparcie finansowe całej imprezy, jak również dziękują za książki i okolicznościowe gadżety przekazane przez Wydawnictwo CH BECK i Urząd Miasta w Olsztynie.

   adw. Andrzej Szydziński                                                      adw. Stefan Salamon
   Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego                            Dziekan ORA w Olsztynie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry