W Krakowie powstał Klub Filmowy Adwokatów


Z inicjatywy Komisji ds. Kontaktów z Mediami i Wizerunku powstał przy ORA w Krakowie  Klub Filmowy Adwokatów, pod roboczym tytułem ”Kino z Temidą”. Inauguracja działalności Klubu odbyła się 28 stycznia 2016 r. w Kinie ARS, który będzie stałym miejscem spotkań członków Klubu.

Ambicją pomysłodawców jest, aby bliższe poznawanie tej dziedziny sztuki było cennym wkładem rozwój kulturalny członków Palestry. Intencją Klubu jest również popularyzacja kina wartościowego, niezależnego od aktualnych trendów i daty powstania. Każdy seans poprzedzony będzie prelekcją filmoznawcy, która z pewnością poszerzy wiedzę w zakresie środków użytych przez twórców dzieła, kontekstu powstania filmu, nie zapominając o ciekawostkach związanych z jego twórcami.

Podczas pierwszego spotkania odbyła się projekcja filmu pt. „Nienawiść” z 1995 r. - zdobywcy trzech Cezarów oraz Złotej Palmy dla najlepszego reżysera Mathieu Kassovitza. Film opowiada historię trzech przyjaciół, reprezentujących różne mniejszości etniczne zamieszkujące przedmieścia współczesnego Paryża, których życie ulega zmianie po zamieszkach, które wybuchły w Paryżu po tym, jak policjanci brutalnie pobili podczas przesłuchania chłopaka arabskiego pochodzenia. Po projekcji widzowie mogli podzielić się swoimi refleksjami związanymi z zaprezentowanym filmem.

Kolejny seans już w lutym.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/