Wieczór autorski z adw. Jackiem Dubois „To nie moje pieniądze”

  • Wieczór autorski z adw. Jackiem Dubois z okazji premiery jego książki „To nie moje pieniądze” odbył się 9 listopada w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.
  • Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Purple Book, które było współorganizatorem spotkania.

 

Gości przywitała adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, wicedziekan Rady. Wydawnictwo reprezentowała Iga Rembiszewska, prezeska.

Spotkania autorskie z adw. Jackiem Dubois cieszą się wyjątkową frekwencją, pan mecenas jest uznanym warszawskich adwokatem specjalizującym się w prawie karnym.  Zawodowe pasje obrońcy karnego łączy z miłością do pisania. Jako pisarz zadebiutował powieściami sensacyjnymi dla dzieci i młodzieży: A wszystko przez Faraona, Koty pustyni, Sfinks w (o)błędzie.  Dla dzieci napisał również: Kosmiczny Galimatias, Agencję detektywistyczną i Królewski skarb. W ostatnich latach zajmuje się głównie literaturą dla dorosłych. Wydał m.in. Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości oraz zbiory felietonów. Jest także stałym felietonistą wielu magazynów, równocześnie prowadzi bloga w mediach społecznościowych.

Rozmowę z autorem poprowadziła Anna Matusiak – dziennikarka, wykładowca akademicki, felietonistka, pisarka, a także trenerka wystąpień publicznych,

„To nie moje pieniądze” jest opowieścią kryminalną.  Mecenas Jacek Dubois zabiera czytelników na sensacyjny rollercoaster, którego akcja rozgrywa się w dwóch dużych kancelariach, wśród wielkiego biznesu i równie dużych pieniądzy. Z jednej z kancelarii ginie bez śladu 8 mln złotych, złożonych jako depozyt na czas fuzji.

W drugiej części spotkania do dyskusji dołączyła adw. Anna Pawlikowska, z Izby zielonogórskiej. Pani Mecenas jest autorką wyjątkowych wierszy, które znalazły się w tej książce.

Jacek Dubois podkreślił, że w pracy zawodowej lubi pracować z kobietami. Jego koleżanki adwokatki wydają mu się solidniejsze i szybciej lubią doprowadzić sprawę do końca bez zbytniego blichtru czy chodzenia do barku sądowego na piwo.  

Pan Mecenas wrócił do wspomnień związanych z dzieciństwa związanych z siedzibą Rady, kiedy wraz z ojcem przychodził do ówczesnego Klubu Adwokatów oraz na zabawy choinkowe. 

Rozmowy w kuluarach trwały do późnego wieczora, w trakcie których autor podpisywał wszystkie egzemplarze.

Adw. Monika Rajska
Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu ORA Warszawa

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski