Wieczór In Gremio w Szczecinie

Społeczna rola adwokatury i samorządu radcowskiego w polskiej demokracji była tematem Wieczoru In Gremio w Teatrze Polskim w Szczecinie 16 maja. Na spotkanie przybyli szczecińscy prawnicy wszystkich zawodów.

Zaproszenie do dyskusji przyjął Jerzy Stępień, sędzia Trybunału Konstytucyjnego RP w stanie spoczynku, prezes TK w latach 2006-2008, a także radca prawny Zbigniew Pawlak wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych oraz adw. Włodzimierz Łyczywek dziekan ORA w Szczecinie, członek NRA.

Goście Wieczoru starali się odpowiedzieć na pytania, czy rola adwokata i radcy prawnego ma ograniczać się do porad prawnych i do występowania jedynie przed sądami oraz jakie wyzwania stawia przed adwokatem i radcą prawnym polska demokracja i co prawnik wykonujący wolny zawód może zaproponować społeczeństwu, ponad świadczone przez siebie usługi prawne.

W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody Człowieka Roku In Gremio 2014. Laureatem ostatniej edycji został radca prawny Marian Falco, wieloletni dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie.    

Wyjątkową oprawę artystyczną podczas Wieczoru zapewniła uczestnikom spotkania aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie - Sylwia Różycka. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry