XI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów w Warszawie

Na kortach Legii, w dniach 26-27 stycznia 2019 roku odbył się XI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów. Udział w nim wzięło ok. 60 zawodników, w tym 20 adwokatów, 2 aplikantów adwokackich, liczna reprezentacja samorządu radcowskiego (15 uczestników), trzech prokuratorów, jeden komornik i przedstawiciel wydawnictwa prawniczego.

W tym roku wyjątkowo dopisali goście z innych izb, w tym największa grupa prawników z Łodzi (5 tenisistów), a także Radomia, Radomska, Kielc, Siedlec, Olsztyna, Gdańska i Szczecina. Po raz drugi w Warszawie gościliśmy silną reprezentację Adwokatury Litewskiej.

W imieniu dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wszystkich tenisistów uroczyście powitała adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultur i Sportu oraz r.pr. Tomasz Nawrot – przedstawiciel OIRP w Warszawie.

W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano ok. 100 meczów w 8 kategoriach singlowych i deblowych.

W najmocniej obsadzonej kategorii Mężczyźni OPEN wygrał Tomasz Modro (Izba Komornicza w Łodzi), a drugie miejsce zajął r.pr.  Paweł Bilicki (OIRP Szczecin). Zwycięzcą kat. 35+ został r.pr. Zbigniew Krajewski (OIRP Warszawa) wygrywając z prawnikiem Łukaszem Kamińskim (Warszawa).

W kategorii 45+ Artur Mądry (Warszawa), pokonał Romana Różańskiego, wieloletniego przyjaciela turnieju. Wielki sukces w kat. 55+ odniósł adw. Andrzej Murek (ORA Siedlce) pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę Mariusza Jesionka (Warszawa).  Szczególne wyrazy uznania za walkę w kategorii 55+ należą się mecenasowi Sławomirowi Leśniewskiemu, weteranowi i pomysłodawcy turnieju.  Warto przypomnieć, że pierwszy turniej z jego inicjatywy odbył się dokładnie 10 lat temu.

Wśród Pań w kat. OPEN wszystkie mecze były na niezwykłe wysokim poziomie. W finale spotkały się dwie byłe zawodniczki. Po raz trzeci już zwyciężyła apl. radc. Katarzyna Kaleta (OIRP Warszawa) w świetnym finałowym meczu z adw. Martą Sołtys-Materą (ORA Warszawa).

W deblu Panów triumfowali Roman Różański z apl. adw. Piotrem Waraksą  (ORA Warszawa) pokonując parę litewską Mantasa Mikalopasa i Tomasa Bagdanskisa (Lithuanian Bar Association). Bezapelacyjne zwycięstwo w mikście przypadło parze apl. radc. Ewelina Skaza (OIRP Warszawa) wraz z adw. Mateuszemm Zakrzewskim (ORA Warszawa).

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych z całej Polski. Miksty i deble trwały do późnych godziny wieczornych, a zawodnicy chętnie spędzali czas między meczami w niezawodnej Cafe Legia. Sędzią Naczelnym już po raz kolejny był pan Tomasz Pazik. 

Była to siódma edycja turnieju na kortach tenisowych Legii. Wcześniejsze turnieje odbywały się w Klubie Choszczówka oraz Okęcie Tennis Club.

Szczególne podziękowania należą się partnerom turnieju: marce LEXUS oraz Klubowi Tenisowemu Legia, bez wsparcia których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Piłką turniejową był HEAD ATP wysoko oceniony przez zawodników, podobnie jak w zeszłym roku.

Dziękujemy także partnerom, którzy umilili nam czas poza kortami: CUKIERNIA CIEŚLIKOWSCY, CARLSBERG oraz WINE AVENUE.

Nagrody dla 20 finalistów ufundowali: LEXUS Polska – nagrodą główną był „Weekend z Lexusem”, HEAD, SIGG, LEWANOWICZ, WINE AVENUE, JA BACZEWSKI, Wydawnictwo C.H. Beck i Wolters Kluwer. Zwycięzcy otrzymali także pamiątki od Izby Adwokackiej w Warszawie oraz godzinę gry w tenisa ufundowaną przez Klub Tenisowy LEGIA. 

Głównym organizatorem turnieju była adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu, we współpracy z adw. Joanna Tkaczyk, wiceprzewodniczącą Komisji.

Komisja dziękuje za wsparcie przedstawicielom samorządu radcowskiego r.pr. Tomaszowi Nawrotowi oraz r.pr. Soni Strzeleckiej, a także adwokatkom Magdalenie Niegierewicz i Marcie Wyszyńskiej.

W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięli adw. Andrzej Orliński - wicedziekan Okręgowej  Rady Adwokackiej w Warszawie, r.pr Tomasz Nawrot – przewodniczący Komisji Integracji i Sportu OIRPWarszawa, Kamil  Kowalski – przedstawiciel C.H. Beck oraz Marcin Hertel - przedstawiciel Klubu Tenisowego Legia.

Podczas turnieju odbyła się zbiórka na rzecz akcji społecznej „Tenis bez Barier” wspierającej tenisistów na wózkach. Patronem tej akcji jest słynny Kamil Kubisiak - obecnie 20. rakieta na świecie wśród tenisistów na wózkach. Udało się zebrać niemałą kwotę 790 zł.  Bardzo dziękujemy za hojność.

Zdjęcia z turnieju dostępne są na Facebooku, fot. Piotr Gilarski (zobacz zdjęcia)

Wszystkie koleżanki i kolegów tenisistów zapraszamy już na letni turniej o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie, który zaplanowany jest na 8-9 czerwca br. na kortach Klubu Warszawianka. A na Legii – do zobaczenia za rok.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry