XIII Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów z wyjątkową frekwencją

  • XIII edycja Otwartego Zimowego Turnieju Tenisowego Adwokatów z wyjątkową frekwencją.
  • Na kortach Legia Tenis & Golf w dn. 17-18 lutego 2024 r. spotkało się ponad 90 prawników, w tym adwokatów, radców prawnych, doradców prawnych, notariuszy, prokuratorów, sędziów, sędzia NSA, a także aplikantów adwokackich i radcowskich.

Poza mieszkańcami stolicy, licznie dopisali goście z Siedlec, Łodzi, Poznania, Katowic, Kielc i Gdańska.    

W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano ponad 150 meczów w 11 kategoriach singlowych i deblowych, w tym pięć singli mężczyzn, cztery single kobiet, mikst oraz debel (łączny wiek pary nie mniej niż 65 lat).  Warte odnotowania jest utworzenie po raz pierwszy dwóch kategorii Orange dla początkujących tenisistów wśród kobiet i mężczyzn, które również cieszyły się sporym zainteresowanie.

Była to dziewiąta edycja turnieju na historycznych kortach Legii świętujących niedawno swoje 100-lecie.  Wcześniejsze turnieje odbywały się w Klubie Choszczówka oraz Okęcie Tennis Club.

XIII edycja obfitowała w nowe doświadczenia ponieważ klub Legia przeszedł w zeszłym roku rewitalizację.  Po raz pierwszy mieliśmy okazję zagrać na nawierzchni twardej typu Leykord. która jest stosowana na największych turniejach ATP i WTA na świecie, w tym na wielkoszlemowym US Open.  Na tej nawierzchni w lecie rozegrany został międzynarodowy turniej WTA 250, a na słynnym korcie centralnym triumfowała Iga Świątek.

Iga Świątek towarzyszyła tenisistom także w ten weekend.  Pomiędzy meczami mieliśmy okazję oglądać jej mecz finałowy w turnieju WTA 1000 w Dausze.

Piłką turniejową był HEAD Tour a podczas całej imprezy zawodnicy mogli testować najnowsze modele rakiet tej marki.  Firma HEAD Tennis ufundowała wspaniałe torby tenisowe jako nagrody w grach singlowych.

Współorganizatorem wydarzenia była związana z kortami marka Lexus.  W salonach dealerskich LEXUS Polska prawnicy mogą liczyć na branżową zniżkę oraz obsługę VIP przy zakupie nowego samochodu. 

Wszyscy laureaci otrzymali cenne książki prawnicze.  Wydarzenie wsparło wydawnictwo Wolters Kluwer oferujące adwokatom na preferencyjnych warunkach Cyfrową Kancelarię - nowoczesną aplikację do zarządzania kancelarią.  Nagrody w postaci komentarzy i innych publikacji prawniczych ufundowało też Wydawnictwo C.H. Beck dystrybuujące na rynku system informacji prawnej LEGALIS.    

Wszystkich uczestników Turnieju zapraszamy do stacjonarnego i internetowego sklepu Strefa Tenisa, który przekazał 10% kod rabatowy ważny w dniach 17 lutego - 18 marca 2024 r Treść kodu została przesłana w mailu organizacyjnym.

https://strefatenisa.com.pl/

Patronem medialnym turnieju był Magazyn Tenisklub.  Finaliści otrzymali najnowszy numer czasopisma a relacja z turnieju ukaże się w kolejnym wydaniu.

W tym roku mogliśmy także liczyć na wsparcie Klubu Dziennikarzy Media, którzy przeznaczyli dla zwycięzców zaproszenia do Teatru Impro oraz książkę o 100-leciu kortów LEGII dla tenisistów ze stolicy.  Teatr Impro w Łodzi zaprasza w każdy czwartek na przedstawienie „Kryminał improwizowany” w Domu Sztuki na Ursynowie. 

Dziękujemy też polskiej marce kosmetycznej Unit4Men za nagrody dla Panów w singlu i w deblu.

Przypominamy też o zniżce 50 zł na wpisowe w sezonie wiosennoletnim Tennis Stars League. TSL to największa tenisowa liga amatorska w Warszawie.

Turniej był doskonałą okazją do integracji środowisk prawniczych z całej Polski. Miksty i deble trwały do późnych godziny wieczornych. Zawodnicy czas między meczami chętnie spędzali na rozmowach w foyer klubu, korzystając z cateringu Tortilla Serwis, który wyjątkowo wszystkim smakował.

Sędzią Naczelnym po raz drugi był Pan Marcin Jabłoński, którego dzielnie wspierali sędziowie strefowi.  Trzeba przyznać, że w tym roku mieli pełne ręce roboty!

Specjalne podziękowania kierujemy do klubu Legia Tenis & Golf, z którym współpracujemy już od ponad dwóch lat organizując turnieje i pikniki sportowe, a w szczególności dla Pana Michała Szewca i Pani Katarzyny Nowak – niezastąpionym managerom klubu.  Za nieocenione wsparcie w tym roku dziękujemy trenerowi Michałowi Radziszewskiemu, który czuwał nad sprawnych przebiegiem turnieju.

Sekcja tenisowa Legii zaprasza wszystkie dzieci do regularnych treningów. Informacje można uzyskać pod mailem: info@tenisgolf.legia.com

Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce na korcie centralnym.  Puchary i nagrody w imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wręczył adw. Kamil Szmid oraz Kamil Kowalski, przedstawiciel Legalis C. H. Beck.  Składamy gratulacje dla kolegi Kamila Szmida, który dotarł do półfinału w kategorii Orange.

Głównym organizatorem wydarzenia była Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu przy ORA w Warszawie. Dziękujemy za pomoc zaangażowanym koleżankom i kolegom adw. Karolinie Wierzbickiej, adw. Marcie Wyszyńskiej, apl. adw. Patrycji Łukasiewicz, apl. adw. Ewie Błędniak, apl. adw. Magdalenie Stankiewicz, apl. adw. Karolinie Łagockiej-Zielenkiewicz, apl. adw. Maksymilianowi Jabłęckiemu. Bez Was nie dalibyśmy rady!

Relacja zdjęciowa z turnieju na Facebooku:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=899450445515220&set=pcb.899451578848440

Oficjalne zdjęcia od fotograf Kasi Gelba zostaną przesłane mailem do wszystkich uczestników w najbliższym czasie.

W imieniu Okręgowej Izby Radców Prawnych i nieobecnego kolegi radcy prawnego Tomasza Nawrota, który współpracuje z nami przy tym turnieju od pierwszej edycji, zapraszamy adwokatów i aplikantów adwokackich na letni Turniej o Puchar Dziekana OIRP w dn. 15-16 czerwca 2024 r. na kortach Warszawianki.

adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie


PARTNERZY: LEXUS Polska, Legia Tenis&Golf, HEAD Tennis, Unit4Men, Wolters Kluwer, Wydawnictwo C.H. Beck,  Tennis Stars Ligue,  Teatr Impro Dom Sztuki Ursynów, Klub Dziennikarzy Media oraz Tenisklub (patronat medialny)

 

LISTA ZWYCIĘZCÓW

 

KOBIETY ORANGE

I Miejsce - Martyna Staręga, Siedlce

II Miejsce -  adw. Maria Tomala, Izba Adwokacka w Warszawie

 

KOBIETY OPEN

I miejsce - adw. Katarzyna Kaleta, Izba Adwokacka w Warszawie

II miejsce  - r.pr.  Magdalena Jeziorska, OIRP Łódź

 

KOBIETY 35+

I miejsce - adw. Anna Bauć, Izba Adwokacka w Warszawie

II miejsce - r. pr. Irmina Wątły, OIRP Warszawa

 

KOBIETY 45+

I miejsce -  r. pr. Joanna Olszówka-Zarzecka, OIRP Katowice

II miejsce – adw. Katarzyna Czerniej-Wnuk, Izba Adwokacka w Warszawie

 

MĘŹCZYŻNI ORANGE

I miejsce -  Jarosław Wątły, Warszawa

II miejsce – adw. Łukasz Wądołowski, Izba Adwokacka w Warszawie

 

MĘŻCZYŹNI OPEN

I miejsce -  adw. Piotr Kropiwnicki, Izba Adwokacka w Warszawie

II miejsce – r.pr. Bartłomiej Cherka, OIRP Warszawa

 

MĘŻCZYŹNI 40+

I miejsce -  adw. Jakub Sokólski, Izba Adwokacka w Siedlcach

II miejsce – r.pr. Rafał Cieciera, OIRP Warszawa

 

MĘŻCZYŹNI 50+

I miejsce -  Roman Różański, Warszawa

II miejsce – r.pr. Piotr Zarzecki, OIRP Katowice

 

MĘŻCZYŹNI 60+

I miejsce -  adw. Sławomir Leśniewski, Izba Adwokacka w Warszawie

II miejsce – sędzia WSA, Włodzimierz Kowalczyk, Siedlce

 

MIKST

I miejsce - adw. Anna Bauć / Janusz Bauć, Izba Adwokacka W Warszawie

II miejsce - adw. Katarzyna Kaleta / Andrzej Ernst, Izba Adwokacka W Warszawie

 

DEBEL MĘŻCZYZN WIEK PARY 66+

I miejsce – adw. Piotr Kropiwnicki / r. pr. Rafał Cieciera, Izba Adwokacka w Warszawie / OIRP Warszawa

II miejsce - adw. Piotr Waraksa / adw. Mateusz Zakrzewski – Izba Adwokacka w Warszawie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski