XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników w Opolu

XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników odbyła się 12-16 września w Opolu. Organizatorami byli Izba Adwokacka w Opolu przy współpracy z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Było to pierwsze tak duże wydarzenie w Opolu, które przyciągnęło do naszego miasta rekordową liczbę ponad 650 prawników z całej Polski, reprezentujących wszystkie zawody prawnicze, tj. adwokatów, sędziów, prokuratorów, radców prawnych, notariuszy, komorników.

Swoją obecnością zaszczycili nas tak znakomici prawicy, jak rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski, dziekan ORA w Opolu adwokat Marian Jagielski, wiceprezes Sądu Okręgowego w Opolu sędzia Paweł Mehl,  wiceprezes KIRP Michał Korwek, czy wiceprezes Związku Prawników Polskich Andrzej Josse.

W trakcie ponad 3-dniowych zmagań sportowych stojących na bardzo wysokim poziomie startujący zdobyli ponad 850 medali w 70 konkurencjach.

Najbardziej spektakularną dyscypliną okazały się wyścigi smoczych łodzi rozegrane na wodach Odry, w których brało udział 17 załóg, w tym załoga reprezentująca Opolszczyznę, zajmująca doskonałe 3 miejsce (w składzie m.in. adw. Tomasz Sak, adw. Rafał Dobrzyński, adw. Paweł Rosak, sędzia Daniel Kliś, sędzia Mateusz Świst), a także wyścigi gokartów, w których w ścisłej czołówce uplasował się adw. Piotr Miedziejko.

Najwięcej zawodników, bo ponad 170, wzięło udział w turnieju piłki nożnej rozegranym na murawie opolskiego Stadionu im. Olimpijczyków, w którym po emocjonującym finale z drużyną „Orłów Temidy”, wygrał zespół reprezentujący OIRP we Wrocławiu.

Dodać przy tym należy, iż trzon drużyny „Orłów Temidy” stanowią adwokaci i aplikanci adwokaccy Izby Opolskiej, a to Mateusz Antochów, Tomasz Bodziony, Łukasz Wójcik, Wojciech Wójcik oraz Izby Wrocławskiej – Łukasz Kłak, Paweł Wójcik, Mateusz Fudali.

Zawody sportowe rozgrywano m.in w nowo oddanym obiekcie Stegu Arena zwanym popularnie nadal Okrąglakiem. W tej pięknej i niezwykle nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej były rozgrywane mecze badmintona oraz ringo. Stworzenie tej ostatniej dyscypliny przypisuje się polskiemu szermierzowi i dziennikarzowi Włodzimierzowi Strzyżewskiemu. Gospodarzy reprezentował w ringo f-sz KMP w Opolu – asp. Piotr Chwastowski – były reprezentant Polski w tej dyscyplinie – który zdominował zawody zdobywając złoto w konkurencji indywidualnej oraz deblowej (w parze deblowej z adw. Grzegorzem Kołtowskim z Wroclawia), jednak w grze mieszanej ustępując nieznacznie i dosyć niespodziewanie parze z Wrocławia: adw. Renata Kopczyk, adw. Dominik Szewioła, zajmując ostatecznie druga lokatę.

W badmintonie tradycyjnie najliczniejszą była reprezentacja z Wrocławia, która zdobyła blisko połowę wszystkich medali w tej dyscyplinie.

Niespodziankę sprawili kibicom koszykarze z Poznania, którzy po kilku latach dominacji Wrocławian odebrali złote medale.

Adwokaci między sobą rozdzielili medale w squashu w kategorii wiekowej do lat 40 odprawiając poza odium kolegów reprezentujących pozostałe zawody prawnicze.

Adw. Kamil Majchrzak z Wrocławia po niezwykle efektownym pojedynku w półfinale z kolegą z Izby apl. adw. Bartoszem Piechowiakiem pewnie pokonał w finale adw. Huberta Łapinskiego.

Oprócz zmagań sportowych uczestnicy Spartakiady uczestniczyli także w licznych imprezach towarzyszących, które odbywały się w Centrum Rozrywki „Kubatura”, Restauracji „Radiowa” oraz Gali Mistrzów Sportu w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym.

Szczególna ta ostatnia impreza uznana została za wydarzenie Spartakiady, bowiem w uroczystej Gali poprowadzonej przez dziennikarzy Radia Opole Magdalenę Szybińskiej i Kacpra Śnigórskiego, uczestniczyli reprezentujący Partnerów Spartakiady Wicewojewoda Opolski Violetta Porowska, Wicemarszałek Województwa Szymon Ogłaza, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Opolskiego Piotr Stec.

Goście po widowiskowym występie Zespołu Pieśni i Tańca Opole, przy znakomitej muzyce, bawili się do wczesnych godzin porannych.

 

fot. Mirosław Szozda


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry